Rafał kalinowski: Zmruż oczy Na zdjęciu jedna z prac fotografa
Galerie

Rafał kalinowski: Zmruż oczy

  •  Galeria Spojrzenia Wybrane
    DK w Lipniku, ul. Podgórna 29
  • Wstęp wolny

Rafał Kalinowski afrp. Artysta fotograf Fotoklubu RP oraz grup twórczych: Modern Pictorial Photo, Photo Industrial Team, AF13, JTF Niezależni. Żorzanin, specjalizuje się w fotografii architektury, zwłaszcza wnętrz klatek schodowych, które są jego głównym tematem - realizuje projekt Przejście. Fotografując, odwiedza różne miasta min. Toruń, Szczecin, Wrocław, Katowice, ale tematem jego prac są także ulubione Żory.

Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wśród przyjaciół znany jako Klatunia Man, pod taką nazwą prowadzi swoją stronę. Organizator wielu spacerów fotograficznych w Żorach, Katowicach, Brzegu, Bielsku Białej, także w Czechach.

Zajmuje się też fotografią industrialną, piktorialną . Jego zdjęcia zostały nagrodzone przez portal National Geographic oraz zostały wykorzystane w książce Historyzm Toruński XIX i XX w. architektura miejska i codzienność. Zdjęcia do obecnej wystawy  Zmruż Oczy  powstały w Polsce w skansenach wsi w Chorzowie i Lublinie.

- Czasem, by zobaczyć zupełnie inny, piękniejszy świat wyobraźni, trzeba zmrużyć oczy, do czego Państwa zachęcam - zaprasza na wystawę Rafał Kalinowski.

organizator
Galeria Spojrzenia Wybrane
DK w Lipniku, ul. Podgórna 29, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 338161780


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała