Publiczna Wojskowa Biblioteka Oświatowa Domu Żołnierza w Bielsku-Białej  Na zdjęciu plakat biblioteki
Książki

Publiczna Wojskowa Biblioteka Oświatowa Domu Żołnierza w Bielsku-Białej

  •  Publiczna Wojskowa Biblioteka Oświatowa Domu Żołnierza
    ul. Władysława Broniewskiego 27
  • Wstęp wolny

Publiczna Wojskowa Biblioteka Oświatowa Domu Żołnierza w Bielsku-Białej – zaprasza do korzystania ze zbiorów literatury polskiej i światowej. WBO należy do ogólnopolskiej międzyresortowej sieci bibliotek MAK Plus, a jej księgozbiór dedykowany jest czytelnikom na terenie całego kraju - poprzez stronę:  www.szukamksiążki.pl/SkNewWeb/astart/840.

Biblioteka dysponuje zarówno dziełami beletrystycznymi, jak i trudno dostępnymi tytułami specjalistycznymi i naukowymi. Na Facebooku biblioteki https://pl-pl.facebook.com/Wojskowa-Biblioteka-Oświatowa-Klub-18-bpd-861083223961260/ można śledzić m.in. prezentacje nowości i zapowiedzi wydawniczych; informacje na temat wydarzeń kulturalnych, wywiadów, ekranizacji, konkursów, targów i festiwali książek, rocznic literackich i historycznych.
WBO prowadzi cykl spotkań autorskich ze znanymi i ciekawymi ludźmi, organizując spektakle teatralne, koncerty muzyczne, spotkania literackie i kabaretowe oraz uczestniczy w akcji Bookcrossing (Uwolnij książkę).
Na sygnale, czyli pogotowie akademickie – to pomoc w gromadzeniu bibliografii do prac o charakterze naukowym, skierowana do studentów i słuchaczy szkół wyższych.

organizator
Publiczna Wojskowa Biblioteka Oświatowa Domu Żołnierza
ul. Władysława Broniewskiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 727028150 strona internetowa: https://www.facebook.com/Wojskowa-Biblioteka-O%C5%9Bwiatowa-Klub-18-bpd-861083223961260/


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała