Proletaryat, South Machine, Sunsmoke Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Proletaryat, South Machine, Sunsmoke

  •  RudeBoy
    ul. 1 Maja 20
  •  Wstęp: 55, 45 zł

Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta? Proletaryatowi się udało!

Ponad trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat."IV" który otrzymał status złotej płyty, ponadto zespół nagrał 2 płyty koncertowe i jeden album kompilacyjny, oraz zagrał prawie półtora tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach.

Obecny skład zespołu:
Tomasz "Oley" Olejnik - śpiew (od 1987)
Dariusz "Kacper" Kacprzak - gitara basowa (od 1987)
Antoni Roker - gitara (od 2020)
Robert "Mały" Hajduk - perkusja (od 1996)

www.facebook.com/proletaryatpl
www.proletaryat.com.pl

Publiczność rozgrzeje South Machine!
Zespół South Machine istnieje od roku 2012. Został założony przez basistę i gitarzystę grupy. Powstał z potrzeby zrobienia czegoś nowego ,świeżego i innego niż to co grali do tej pory w poprzednich formacjach i mogli usłyszeć.

Ich inspiracje muzyczne w postaci zespołów takich jak Tool,Perfect Circle,Pantera czy King Crimson powodują że o jednoznacznym określeniu muzyki grupy nie może być tutaj mowy.

Każda z kompozycji jest połączeniem dźwięków w idealnie wyważonych proporcjach. Przeplatające się partie basu, gitary i perkusji,tworzą swoisty monolit a jednocześnie jest również dużo grania technicznego każdego z instrumentów z osobna.

www.facebook.com/southmachine/
www.youtube.com/watch?v=QeNO0q-eavY
www.youtube.com/watch?v=WC9CqwbYi70

Drugi supportem będzie SUNSMOKE - groove-metalowy zespół z Warszawy. Muzyka to połączenie tłustych riffów, osadzonych bębnów, energetycznych aranży i agresywnego rapu.
www.facebook.com/sunsmokemusic

organizator
RudeBoy
ul. 1 Maja 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602177255
mail: kontakt@rudeboyclub.pl   strona internetowa: www.rudeboyclub.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała