#16 numer magazynu redakcjaBB! Na zdjęciu plakat imprezy
Książki

#16 numer magazynu redakcjaBB!

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Premiera #16 magazynu redakcjaBB i podsumowanie 2023 roku w redakcji

Zarwane nocki z Harrym Potterem, maratonem Władcy Pierścieni czy czytaniem Wiedźmina? Wyruszmy razem w przygodę pełną magii, baśni i średniowiecznych legend! Wspólnie zanurzmy się w #16 numerze magazynu, którego motywem przewodnim jest fantastyka - zapraszaja organizatorzy. - Każd_ z nas zapewne pamięta swoje pierwsze przygody z opowieściami z motywami fantasy. Jednak, czy kiedykolwiek zagłębialiśmy_łyśmy się w szczegóły ich powstawania? Wydaje nam się, że nie. Tu na ratunek przychodzą nasi_nasze redakcjoniści_redakcjonistki, którzy_re właśnie to zrobili_ły! W najnowszych tekstach możemy znaleźć odpowiedzi na tematy związane z historią powstania fantasy, cosplay’ami, LARP-ami, wiedźmami, mitologiami, bestiariuszami, a nawet zyskami z najbardziej popularnych adaptacji filmowych.

Podczas premiery przedstawiony zostanie najnowszy #16 numer magazynu oraz podsumowane zostanę tegoroczne działania. Jednak to nie wszystko! Odbędzie się również wernisaż zdjęć stworzonych przez Emilię Nowak z muzyką klasyczną na żywo. Nie zabraknie również świetnej zabawy, prezentacji o LARP-ach oraz ciekawych rozmów z twórcami i twórczyniami publikującymi w tegorocznym numerze. Program wydarzenia dostępny jest tutaj: www.facebook.com/events/311149155085678

- Kontynuujemy również wprowadzoną w poprzednim numerze mowę inkluzywną. Jest to zastosowanie językowe wprowadzone przy pomocy ogromnej podłogi. To znak _ używany w miejscach, gdzie zazwyczaj stawiamy literę definiującą wyraz płciowo. Poprzez ten zabieg chcemy włączać, a nie wykluczać – w końcu redakcja ma być przestrzenią przyjazną dla wszystkich - informują organizatorzy. - Wszystkie działania w ramach 16 modułu są możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach Centrum Aktywności Społecznej Centrum Miasta.  

organizator
redakcjaBB
ul. Krasińskiego 5a, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 698900450


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała