Praesterno: grupa terapeutyczna dla dorosłych Logo Fundacji Proesterno
Rozmaitości

Praesterno: grupa terapeutyczna dla dorosłych

  •  Fundacja Praesterno
    pl. Fabryczny 3
  • Wstęp wolny

Grupa jest propozycją dla dorosłych mieszkańców Bielska - Białej, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie, odkryć pomysły na rozwiązanie swoich trudności, skuteczniej porozumiewać się z otoczeniem, nauczyć się na nowo budować bliskie relacje, pewniej poczuć się w życiu, wyjść z samotności/izolacji, spotkać się z innymi ludźmi i doświadczyć bycia w grupie. Udział w zajęciach może przynieść nowe pomysły radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami oraz dać możliwość spojrzenia na swoje doświadczenia i sytuację życiową z nowej perspektywy

Wszyscy doświadczyliśmy w ciągu ostatnich miesięcy trudnych chwil związanych z pandemią COVID – 19, która zmieniła sposób naszego życia i nie powiedziała ostatniego słowa. Dla wielu zmiany wywołane COVID – 19 mogły być wyjątkowo dotkliwym doświadczeniem. Udział w Grupie Terapeutycznej może pomóc w odzyskaniu spokoju i równowagi emocjonalnej w tej nowej rzeczywistości.

Grupa jest prowadzona w ramach Punktu Wsparcia i Pomocy Psychospołecznej Dla Rodzin Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Zadanie jest realizowane przez Fundację Praesterno od 2011 roku i współfinansowane ze środków gminy Bielsko – Biała.

Informacje praktyczne:
Program obejmuje 40 godzin zajęć, podzielonych na 8 spotkań
Spotkania będą odbywać się dwa/trzy razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 10:00 – 15:00, od października do grudnia 2020 r.
Grupa będzie liczyć 10 – 12 osób
Udział w zajęciach jest bezpłatny
Udział w grupie poprzedzony jest rozmową indywidualną z osobą prowadzącą grupę (celem rozmowy jest poznanie oczekiwań uczestników, przekazanie informacji dotyczących założeń grupy)
Zapisy: e-mail: bielsko-biala@praesterno.pl, tel. 601199711 (w godz. 10:00 – 20:00)

organizator
Fundacja Praesterno
pl. Fabryczny 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338165916
mail: bielsko-biala@praesterno.pl   strona internetowa: www.slask.praesterno.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała