Poranek muzyczny, fot. Lucjusz Cykarski
Muzyka

Superwirtuozi: Kontratak FałszoWirusów 2! - poranek muzyczny odwołany

  •  Bielskie Centrum Kultury
    ul. Słowackiego 27
  •  Bilety: 20, 10 zł

Poranek muzyczny dla dzieci

Od kilku lat Bielskie Centrum Kultury zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta i regionu na niedzielne poranki muzyczne odbywające się raz w miesiącu. Podczas tych spotkań, które zaskarbiły sobie serce wielu dzieci i ich rodziców, artyści – muzycy i aktorzy opowiadają o muzyce, w sposób zabawny i zajmujący zarówno dla młodych, jak nieco starszych widzów. W ten sposób przybliżają młodym ludziom gatunki muzyczne, instrumenty czy postaci kompozytorów, czyli wszystko, co tworzy świat muzyki. Zabawa to najlepszy sposób na wychowywanie najmłodszych w kulturze muzycznej. Zachęceni tą formą, poznający muzyczne zagadnienia w przyszłości staną się wytrawną, już dorosłą publicznością Domu Muzyki BCK i innych sal koncertowych.

15 listopada o godz. 11.00 Superwirtuozi zapraszają do BCK na drugi epizod nowej serii zatytułowany Kontratak FałszoWirusów 2! 

Muzyczni bohaterowie kolejny raz stają przed ciężkim, jednak ekscytującym i pełnym przygód wyzwaniem. Pan Fałsz nie daje za wygraną. Znalazł sposób na ostateczne zniszczenie muzyki na całym świecie, wypuszczając FałszoWirusa - swoją tajną broń siejącą muzyczny zamęt na całej planecie. Hania M. wraz ze swoim odważnym opiekunem postanawia stawić czoła wyzwaniu, kolejny raz szukając ratunku w innej czasoprzestrzeni. Przygodom towarzyszy atmosfera święta duchów, nie brakuje jednak ważnych w tym czasie treści niepodległościowych, które dodają otuchy bohaterom. Gdzie tym razem znajdzie się Hania i jak zakończy się jej misja - odpowiedź na to pytanie i cała gama muzycznych wrażeń, czekają na młodych widzów 15 listopada w BCK. W drugim epizodzie z nowej serii występują SuperWirtuozi pod wodzą Macieja Cisowskiego (prowadzenie orkiestry, scenariusz, muzyka) oraz Michał Misza Czorny (scenariusz i reżyseria).

Narodziny nowego światatak nazwano najnowszą seria koncertów familijnych będących odpowiedzią na zwariowane czasy pandemii, w których przyszło nam żyć. Artyści chcą odnieść się do tej sytuacji z dużą dozą humoru i dystansu, a jednocześnie zachęcić dzieci i rodziców do pielęgnowania swoich pasji muzycznych. Nowa seria łączy w sobie - doświadczenie sceniczne, zupełnie nową fabułę dramaturgiczną, charakter dynamicznego widowiska scenicznego oraz wysoką jakość wykonawczą i edukacyjną. Szalona opowieść zawieszona pomiędzy przeróżnymi epokami zabierze widzów poranków muzycznych w najciekawsze zakamarki świata. Nie zabraknie tam ważnych dla światowej muzyki nazwisk, które z każdym koncertem będą brzmieć dla publiczności bardziej znajomo – zapowiadają artyści.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 33828165, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa czynna obecnie od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-14.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała