Zabawki ratują zwierzaki
Rozmaitości

Zabawki ratują zwierzaki

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Na niepotrzebne zabawki czeka Galeria Sfera w Bielsku-Białej. Po co? Galeria wraz z Fundacją Ekologiczną Arka przygotowują bowiem charytatywny kiermasz Zabawki ratują zwierzaki. Wydarzenie odbędzie się 17 października.

Zabawki -  gry planszowe, puzzle, drewniane klocki, lalki, pojazdy a nawet książki do Galerii Sfera można przynieść już teraz.
Akcja Zabawki ratują zwierzaki opiera się na prostym mechanizmie – zabawki będzie można kupić podczas kiermaszu w Sferze w bardzo atrakcyjnych cenach. Pieniądze ze sprzedaży trafiają do organizacji, które pomagają potrzebującym zwierzętom w Bielsku-Białej i okolicach. Poprzednie inicjatywy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów galerii, o czym świadczą dane – podczas 4. edycji akcji Pluszaki ratują zwierzaki w 2019 r. zebrano 25.800 zł.

– To kolejny pomysł wpisujący się w program edukacyjny Fundacji Arka Dajemy rzeczom drugie życie, w którym wspólnie zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej – mówi dyrektor Galerii Sfera Monika Magner.

W tym roku pieniądze trafią do Psiej Ekipy. Podczas poprzednich edycji wsparcie otrzymały Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Fundacja Psia Ekipa, Fundacja Przystań Ocalenia oraz Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna. Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to także realne wsparcie planety i zwrócenie uwagi na problem produkcji nadmiernej ilości śmieci.

– Rocznie produkujemy miliony ton odpadów, dlatego warto zastanowić się, zanim coś wyrzucimy na śmietnik. Wiele rzeczy możemy naprawić, oddać innym lub sprzedać, szczególnie jeśli są to praktycznie nowe zabawki, które szybko znudziły się dzieciom i trafiły w kąt – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Niepotrzebne zabawki można przynosić do punktu informacyjnego w Galerii Sfera. Co ważne, podczas tej edycji fundacja nie zbiera pluszaków.
Październikowy kiermasz zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym – wszystkie przedmioty będą poddane wcześniejszej kwarantannie i dezynfekcji. Jednocześnie w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk, aby wszystkie osoby przed wejściem na stoiska mogły z nich skorzystać.

Informacje: http://fundacjaarka.pl/

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała