Pluszaki ratują zwierzaki
Rozmaitości

Pluszaki ratują zwierzaki

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza do udziału w akcji Pluszaki ratują zwierzaki. 22 lutego w Galerii Sfera odbędzie się kiermasz zabawek. Tym razem Arka współpracuje z fundacją Mysikrólik, która ratuje dzikie zwierzęta i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej ośrodek rehabilitacji.

- Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty- wyjaśnia prezes Arki Wojciech Owczarz. – To duża satysfakcja, że wymyśliliśmy i prowadzimy akcje, które spotykają się z tak dużym i pozytywnym odbiorem.

Warto zaznaczyć, że w roku 2019 Arka zorganizowała cztery edycje akcji, w których uzbierała aż 20.500 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.  Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Od dzisiaj wszystkich, którzy chcą pomóc w akcji, Arka prosi, aby przynosili swoje zabawki, gry, puzzle, książki dla dzieci i oczywiście pluszaki (czyste i niezniszczone) do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera.

Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to naprawdę duże społeczne działanie i dlatego Arka dziękuje wszystkim oddającym swoje pluszaki i zabawki, uczestnikom akcji - a przede wszystkim wolontariuszom przynoszącym swoje pluszaki, piorącym je i pomagającym w organizacji samego kiermaszu.

To kolejny pomysł wpisujący się nasz program edukacyjny Dajemy rzeczom drugie życie, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Coraz bardziej popularne jest podejść do naszych odpadów według zasady 5R, a jedną z tych zasad jest REUSE, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budujemy kulturę produkcji mniejszej liczby odpadów i wpływamy na stan naszej planety.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała