Pluszaki ratują zwierzaki
Rozmaitości

Pluszaki ratują zwierzaki

  •  Sfera
    ul. Mostowa 5,
  • Wstęp wolny

Zabawki, pluszaki, gry i puzzle można już przynosić do punktu informacyjnego Galerii Sfera. Rusza bowiem kolejna odsłona akcji Pluszaki ratują zwierzaki, tym razem będzie prowadzona zbiórka funduszy na rzecz KOTełkowiej Drużyny, która ratuje koty i prowadzi dla nich w Bielsku-Białej program leczenia i adopcji.

Organizatorem zbiórki pluszaków jest Fundacja Ekologiczna Arka, która apeluje, aby wyprane maskotki przynosić jak najszybciej, ponieważ wszystkie muszą być poddane tygodniowej kwarantannie. Charytatywny kiermasz zgromadzonych w ten sposób zabawek zaplanowano na 20 czerwca również w Galerii Sfera.

- Ciężko pomyśleć o naszych sympatycznych pluszakach jak o odpadach, ale niestety po okresie, w którym cieszą nasze dzieci, tak to wygląda. I są to odpady, które bardzo trudno zagospodarować. Dlatego akcja - w której dajemy im drugie życie, prowadzimy edukację, a przede wszystkim ratujemy prawdziwe zwierzęta i pomagamy lokalnym organizacjom - jest tak ważna. Pamiętajmy najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy - wyjaśnia prezes Arki Wojciech Owczarz.

Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały przykład tego, jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni - zarówno oddający zabawki, nabywający je po okazyjnych cenach, jak i w końcu organizacje ratujące zwierzęta.

Warto przypomnieć, że do tej pory odbyło się pięć edycji akcji, dzięki którym udało się zebrać aż 25.800 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Informacje: http://fundacjaarka.pl/
 

organizator
Arka Fundacja Ekologiczna
ul. Kosmiczna 15 b, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338194653, 609333504
mail: fundacjaarka@fundacjaarka.pl   strona internetowa: fundacjaarka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała