Piotr Damasiewicz – Into the Roots Watra / Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis Na zdjęciu Piotr Damasiewicz i Wynton Marsalis
Muzyka

Piotr Damasiewicz – Into the Roots Watra / Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis

Lotos Jazz Festival - 23. Bielska Zadymka Jazzowa

Piotr Damasiewicz – Into the Roots Watra
Premierę płyty Piotr Damasiewicz – Into the Roots Watra zaplanowano 19.00 w hali namiotowej pod Dębowcem.

Piotr Damasiewicz to kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Studiował grę na trąbce, ale kształcił się też w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu- w tym chorału gregoriańskiego, studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej- w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu.

- Chciałem odnieść się do tradycji muzykowania w chacie góralskiej tak jak to się tradycyjnie odbywa i połączyć to z klubem jazzowym, gdzie również jamowanie jest jego naturalną częścią. Muzyka z okolic Babiej Góry została połączona z jazzem i dźwiękami świata, które towarzyszyły mi podczas moich wieloletnich podróży – pisze o swoim wydawnictwie Piotr Damasiewicz.

Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis
O godz. 21.00 w sali namiotowej pod Dębowcem ponownie wystąpi na tegorocznej Zadymce Wynton Marsalis z Jazz at Lincoln Center Orchestra.

organizator
Stowarzyszenie Sztuka Teatr
ul. Mostowa 5, pokój 320, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 577348072
mail: biurofestiwalowe@zadymka.pl   strona internetowa: www.zadymka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała