Piotr Baron Quintet: Wodecki Jazz Na zdjęciu Piotr Baron
Muzyka

Piotr Baron Quintet: Wodecki Jazz

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 80 zł

Kwintet Piotra Barona zaprezentuje program z ostatniego albumu Wodecki Jazz. To projekt wyjątkowy – z jednej strony mamy wyjątkowe kompozycje nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego, m.in. Zacznij od Bacha, Izolda, Lubię wracać tam gdzie byłem, Z tobą chcę oglądać świat - melodie, które wrośnięte są w nasza kulturalną tożsamość - z drugiej jazzowych mistrzów wagi ciężkiej. Niebanalne, choć proste piosenki i ich instrumentalną, jazzową interpretację. Piotr Baron, genialny jazzman i zjawiskowy saksofonista, wykazał się niezwykłym szacunkiem dla muzyki Wodeckiego, dlatego też wszystkie oryginalne melodie są obecne, zagrane z jazzowym feelingiem, okraszone jedynie aranżacyjnym smaczkami. Jednocześnie muzyka Wodeckiego jest świetnym punktem wyjściowym do improwizacji, z czego świetni muzycy zespołu Barona umiejętnie korzystają.

Piotr Baron – saksofony, klarent basowy
Robert Majewski – trąbka, fluegelhorn
Bogusław Kaczmar - fortepian
Maciej Adamczak - kontrabas
Krzysztof Dziedzic - perkusja

Piotr Baron – saksofonista, kompozytor, bandleader, pedagog. Brał w udział w nagraniach ponad stu albumów. Od wielu lat doceniany przez krytyków i publiczność.

bilety w cenie: 80 zł przedsprzedaż, do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 33 822 10 65 , 90 zł w dniu koncertu - liczba miejsc ograniczona

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała