Pierwszy raz
Film

Pierwszy raz

2 września o godz. 18.00 premiera serialu Pierwszy raz w kinie Helios

Od 2 września na kanale YouTube rusza emisja serialu Pierwszy raz - realizowanej w Bielsku-Białej produkcji fabularnej z udziałem młodych mieszkańców miasta. Pierwszy sezon serialu ma 12 odcinków. 

Serial o Bielsku Białej, realizowany w pięknych miejskich plenerach, w którym grają dzieci i młodzież z Bielska Białej, jest ewenementem na skalę kraju. Jego bohaterowie to grupa młodych ludzi - ich relacje z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami, pierwsze rozterki, wybory, fascynacje to główne wątki serialu.

Pomysłem na bielski serial zainteresował się Urząd Miejski w Bielsku-Białej, miasto zostało chętnie partnerem projektu. Wszyscy bohaterowie - podobnie jak wybrani w castingach młodzi aktorzy - mieszkają w Bielsku-Białej, tu chodzą do szkół, tu dorastają. Plenery, kamienice, ulice miasta, ośrodki kultury, szkoły, kawiarnie tworzą wspaniałą scenografię Pierwszego razu.

Twórcy produkcji - autorka scenariusza Agnieszka Szulakowska, reżyserka Wiktoria Bednarczyk, odpowiedzialni za zdjęcia Jacek Szpros i za montaż Darling Nikki - wcześniej pracowali przy drugim sezonie internetowego hitu Nieprzygotowani, wszyscy świetnie poruszają się w obszarze YouTube'a.

W serialu grają: Katarzyna Żbel (Melisa), Maksymilian Bednarczyk (Igor), Laura Skupień (Diana), Jakub Majdak (Karol), Filip Siatkowski (Dustin), Dawid Jurczak (Kuba), Aleksandra Huczek (Alicja), Linda Gut (Angelika), Julia Waliczek (Sandra), Igor Teodorowicz (Michał). W głównej obsadzie znalazły się też osobowości YouTuba, takie jak Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski (Nieprzygotowani), czy Danny Ferreri (topowy youtuber). Wśród dorosłej obsady zobaczymy m.in. Olgę Łasak (Malwina Lazurowska), Jadwigę Grygierczyk (babcia Eleonora), Olę Bacańska (pani Vazowsky), Błażeja Olmę (Lucjan Magrowicz), Weronikę Bolchajmer (Mercedes Sky). Młodsze rodzeństwo głównych bohaterów zagrają dzieci wybrane do ról przez castingi.

Pierwszy, premierowy odcinek serialu znajdzie się na kanale YouTube 2 września (we środę) o godz. 19.00. Na sezon złoży się 12 odcinków, emitowanych co dwa tygodnie. Producenci serialu organizują premierę trzech pierwszych odcinków również 2 września, ale o godz. 18.00 w kinie Helios w Bielsku-Białej. Wejście za zaproszeniami. Będzie czerwony dywan, będą wszyscy twórcy serialu, aktorzy, sponsorzy i media. Pozostaje trzymać kciuki, wypatrywać ekipy filmowej na ulicach miasta i życzyć powodzenia oraz wysokiej oglądalności.

twórcy:

scenariusz - Agnieszka Szulakowska

reżyseria - Wiktoria Bednarczyk

zdjęcia - Jacek Szpros

muzyka - Esemes

montaż - Darling Nikki

dźwięk - Phao Sanato

scenografia - Anna Motyka-Kupczak

kostiumy - Artur Dzień, Victor de Baumont

asystent kamery - Piotr Graff

zdjęcia lotnicze i efektowe - Tomasz Walczak

kierownik produkcji - Jakub Majdak

kierownik planu - Igor Teodorowicz

producent wykonawczy - Cosmos Production

organizator
Helios
ul. Mostowa 5, 43-30 Bielsko-Biała
tel. 334987015, 334987017 strona internetowa: www.helios.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała