Pewnego razu w Bielsku-Białej
Książki

Pewnego razu w Bielsku-Białej

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  •  Wstęp: konkurs

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zaprasza do udziału w wakacyjnym konkursie literackim Pewnego razu w Bielsku-Białej.
Zachęca do podzielenia się rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z naszym miastem w tle. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs jest częścią projektu BB dla dzieci w sieci dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

- Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili
mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali, mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki, czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne - zachęcają organizatorzy.

Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli zdecydujecie się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego. Dom Kultury zaprasza do literackiej podróży w czasie. Na zgłoszenia czekado 10 sierpnia!

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie:

http://www.mdk.bielsko.pl/dkkubiszowka/wydarzenie/pewnego-razu-w-bielsku-bialej-konkurs-na-opowiesc-lub-legende-o-naszym-miescie

https://www.facebook.com/kubiszowka

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała