Paweł Delekta: małe formy graficzne Na zdjęciu plakat wystawy
Książki

Paweł Delekta: małe formy graficzne

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Twórcza intuicja kieruje moje działania ku fascynacji problematyka materii i formy. Wprowadzam do moich grafik geometryczne obiekty które kontrastują z drobnymi elementami różnorodnych form, będących symbolicznym przedstawieniem wytworów ludzkiej myśli i działalności, różnego rodzaju mechanizmów, urządzeń, przedmiotów, a także elementów świata przyrody. Uzyskana złożoność materii przybiera w moich pracach różnorodne kształty i struktury, dodatkowo podkreśla siłę wyrazu tworzonych grafik , w których materia obrazowa i symboliczna przenikając się nawzajem tworzy bogaty duchowo przekaz treściowy, odnoszący się do różnych zjawisk współczesnego świata - pisze wutor wystawy

Paweł Delekta jest absolwentem Wydziału artystycznego w Cieszynie Uniwersytety Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się grafiką artystyczną i malarstwem. W 2018 r. obronił doktorat w zakresie sztuk pięknych. Obecnie pracuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W dorobku artystycznym ma ponad 180 udziałów w pokonkursowych wystawach międzynarodowych i krajowych, gdzie otrzymał ponad 60 nagród i wyróżnień. Jego prace prezentowane były na 8 wystawach indywidualnych: w Częstochowie, Bielsku-Białej, Radomsku, Katowicach, Warszawie, Łodzi oraz Vicenzie we Włoszech.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała