Patryk Filipowicz na zdjęciu Patryk Filipowicz
Muzyka

Patryk Filipowicz: gitary fingerstyle

  •  Galeria Wzgórze
    ul. Wzgórze 4
  •  Wstęp: wrzut do kapelusza

Odkrywanie świata gitary harfowej i nie tylko. Artysta zabierze nas w świat dźwięków gitary akustycznej, a także gitary harfowej.

Patryk Filipowicz to gitarzysta i kompozytor, autor 4 albumów solowych: Lamenty duszy i gitary (2015), Dróżki pokory (2015), Uboga noc (2015), Chopin Blue (2019). Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o kulturze (praca dotycząca twórczości bluesowej).  Przez lata był związany ze sceną bluesową, a gitarowe rzemiosło doskonalił pod okiem wspaniałych śląskich muzyków bluesowych (Mirek Rzepa, Maciej Radziejewski). Muzyk z czasem zaczął iść własną drogą muzyczną, lecz do dziś towarzyszą mu bluesowe środki wyrazu, przede wszystkim posługiwanie się techniką slide (bottleneck).

Podczas swoich koncertów Patryk Filipowicz posługuje się także techniką fingerstyle, polegającą na prowadzeniu kilku głosów w tym samym czasie. W efekcie słuchacz może odnieść wrażenie gry kilku gitar jednocześnie. Filipowicz dał się też poznać publiczności ze współpracy z licznymi artystami, m.in. takimi jak: Marek Makaron Motyka, Szymon Babuchowski, Dobre Ludzie, Blues Bazar, Grzegorz Majzel, Grzegorz Płonka i wielu innych. Muzyk ma w swoim dorobku także kilkanaście płyt zrealizowanych jako gość lub współtwórca i współproducent.

Gitara harfowa to nowość podczas koncertów Patryka Filipowicza, jest to też wyjątkowy instrument w Polsce. W przygotowaniu jest cyfrowy album zawierający polskie ballady rockowe na gitarze harfowej, którego premiera planowana jest w serwisach streamingowych na wiosnę 2023 r. 

organizator
Galeria Wzgórze
ul. Wzgórze 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 502077836
mail: kukiola@bielitz.pl   strona internetowa: www.bielitz.pl

czynne całą dobę
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała