Patrycja Orzechowska, Szatapy, trzy obiekty, 2020-2023 Na zdjęciu jedna z prac artystki
Galerie

Patrycja Orzechowska: Rzeczy, które się wycofują

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Wystawa prezentuje zrealizowane w ostatnich latach rzeźby, obiekty i instalacje, które odwołują się do niejasnych właściwości materii.

Wystawa prezentuje zrealizowane w ostatnich czterech latach rzeźby, obiekty i instalacje, będące wynikiem fascynacji artystki światem materialnym oraz życiem rzeczy, a także czerpania z doświadczeń teatru przedmiotu. Artystkę interesuje ciemna strona przedmiotów – niezależna od relacji z ludźmi, zagadkowa i pozbawiona czytelnej funkcji.
Kuratorka, Anna Mituś: Inteligencja, ludzka czy sztuczna, łaknie odniesień, porównań, podobieństw. Ignoruje to, co niejasne i z jej perspektywy bezsensowne. Na tym napięciu pracują obiekty Orzechowskiej. (…) Zaprezentowane na wystawie obiekty opowiadają nielinearną historię, w której czas i przestrzeń ulegają zakrzywieniu (…). Artystka intuicyjnie odwołuje się do wciąż niejasnych właściwości materii oraz do pierwszych impulsów ludzkiego z nią działania, których celem jest negocjacja możliwości przetrwania.

Wydarzenia towarzyszące:

28 września  o godz. 17.00 - po wystawie Patrycji Orzechowskiej oprowadza jej kuratorka, Anna Mituś, wraz z artystką.

1 października o godz. 12.00 - Srebrny horyzont sztuki, po wystawach Patrycji Orzechowskiej i Tomasza Kulki oprowadza Ala Gocka, historyczka sztuki i edukatorka Galerii Bielskiej BWA.Wydarzenie w ramach Dni Seniora w Bielsku-Białej

1 października o godz. 16.00 - finisaż wystawy: Sensorium – wytężające zmysły spotkanie wokół niedostrzegalności przedmiotów. Po wystawie Patrycji Orzechowskiej oprowadzają Paulina Darłak i Ada Piekarska, historyczki sztuki i edukatorki Galerii Bielskiej BWA.

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
bilety: 2-9 zł, w środy wstęp wolny
na wystawy Foto Art Festivalu w dniach 13-29 października ceny ustala organizator

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała