Pat Metheny Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Pat Metheny

  •  kościół św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach
    ul. św. Maksymiliana 1,
  •  Wstęp: wg cennika

Marcin Kydryński prezentuje: Siesta w drodze - Pat Metheny: Side Eye w/ James Francies & Marcus Gilmore - koncert odbędzie się 8 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w kościele w Aleksandrowicach.

Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor, zdobywca 20 nagród Grammy to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu, ceniony i artysta uwielbiany przez setki tysięcy fanów nie tylko tego gatunku muzyki. Stworzył własny, natychmiast rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie.

Artysta jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music, niekwestionowaną gwiazdą najważniejszych festiwali na całym świecie.

Chciałem stworzyć stałą scenę, na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, ci którzy szczególnie mnie zainteresował - wyjaśnia Pat Metheny. - Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo. Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa w pokoju nr 14, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała