Florian Kohut: Pędzlem i wiatrem malowane Na zdjęciu obrazy Floriana Kohuta
Książki

Florian Kohut: Pędzlem i wiatrem malowane

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Wystawa przygotowana z okazji 55-lecia pracy twórczej Floriana Kohuta oraz 30-lecia istnienia Galerii Autorskiej Pod strachem polnym.

Ekspozycja wprowadza w całoroczne obchody jubileuszu 55-lecia pracy twórczej Floriana Kohuta, który zakończy się w czerwcu 2022 roku w dniu Stracha Polnego.

Florian Kohut urodził się w 1952 roku w Rudzicy w gminie Jasienica. Ukończył Państwowe Ognisko Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, pobierał nauki m.in. u  Małgorzaty Kudły, Stanisława Szpinetera, Franciszka Suknarowskiego i Ignacego Bieńka. W 1989 roku otrzymał uprawnienia artysty plastyka nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki; w tym samym roku został członkiem Sztuki Polskiej. Od 2001 roku jest członkiem Związku Artystów Plastyków, a od 2005 r. również Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.  Jego prace prezentowane są na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

W 1991 r. otworzył Galerię Stracha Polnego w Rudzicy.  

Spotkanie z Florianem Kohutem zostało zarejestrowane i jest transmitowane na Facebooku Książnicy Beskidzkiej: https://www.facebook.com/KsiaznicaBeskidzka

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała