Od 11 marca 2020 do odwołania w Bielsku-Białej nie będą się odbywały zapowiedziane imprezy kulturalne -> [koronawirus.html]
 Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922
Książki

Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922

  •  Muzeum Zamkowe w Pszczynie
    ul. Brama Wybrańców 1, Pszczyna
  •  Wstęp: wg cennika

Najnowsza publikacja Muzeum Zamkowego w Pszczynie to książka Orzeł czarny. Orzeł biały. Ziemia pszczyńska 1914-1922 prezentuje historię ziemi pszczyńskiej – niewielkiego fragmentu Górnego Śląska – w dramatycznych czasach pożogi wojennej oraz powstań i plebiscytu.

Chcesz dowiedzieć się, jak doszło do tego, że w ciągu ośmiu lat ziemia pszczyńska położona na wschodnich rubieżach potężnego cesarstwa niemieckiego stała się częścią odrodzonej po 123 latach Polski? Dlaczego przystąpienie Niemiec do I wojny światowej zainicjowało ten proces? Lata 1914-1922 to dla Górnoślązaków czas śmierci, przemocy i biedy, ale również nadziei, ambitnych planów i marzeń o lepszej przyszłości. Jaką rolę odegrali w tym książęta pszczyńscy, a jaką zwykli mieszkańcy?

Warto podkreślić, że bogato ilustrowana książka zawiera wiele publikowanych po raz pierwszy zdjęć i materiałów archiwalnych, co sprawia, że będzie stanowiła cenne uzupełnienie biblioteki każdego miłośnika historii nie tylko Śląska.
Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza do odbycia niezwykłej podróży o sto lat wstecz!

Wobec obowiązującego stanu epidemii kanały internetowe stały się główną  platformą spotkań z publicznością muzealną. Muzeum Zamkowe w Pszczynie aktywnie uczestnicząc w akcji Zostańwdomu udostępnia swoje zbiory na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
- Zapewniamy codzienną dawkę sztuki, przygotowując tematyczne posty w mediach społecznościowych i na stronie internetowej, odkrywające miejsca i obiekty zwykle niedostępne dla zwiedzających - zaprasza muzeum.

www.zamek-pszczyna.pl

organizator
Muzeum Zamkowe w Pszczynie
ul. Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna
tel. 322103037
mail: kancelaria@zamek-pszczyna.pl   strona internetowa: www.zamek-pszczyna.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała