Organ Soul Music Na zdjęciu plakat imprezy
Muzyka

Organ Soul Music

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 60, 50 zł

Utwory z pogranicza muzyki soulowej i funkowej z bardzo charakterystycznym brzmieniem organów Hammonda będzie można usłyszeć 28 stycznia w Metrum Jazz Club. Ten niezwykły, rzadko wykorzystywany instrument w połączeniu z saksofonem, trąbką i perkusją zadowoli najbardziej wysublimowane gusta tym bardziej, że grać będą świetni muzycy.
Kajetan Galas - organy Hammonda
Olaf Węgier - saksofony
Dominik Mietła - trąbka
Krzysztof Dziedzic - perkusja

Kajetan Galas - organista, pianista, edukator, od 2010 roku w ścisłej czołówce polskich organistów jazzowych według corocznej ankiety magazynu Jazz Forum, oficjalny artysta Hammond Polska i Hammond Europe. Absolwent klasy fortepianu jazzowego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, studiował również w ArtEZ Enschede w klasie Organów Hammonda. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotny stypendysta rektora Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat nagrody fundacji My Polish Heart; laureat konkursów jazzowych m.in. Blue Note Jazz Competition, Jazz nad Odrą, Azoty Tarnów International Jazz Contest, Novum Jazz Festival, Krokus Jazz Festival. Lider autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku. Członek wielu zespołów, m.in. Yarosh Organ Trio, Patrycjusz Gruszecki Trio, Jacek Niedziela-Meira Trio, Bartosz Pernal Quartet, Małgorzata Zuber Quartet, przez kilka lat współpracował z Januszem Muniakiem współtworząc jeden z jego ostatnich muzycznych projektów. Nagrał sześć długogrających albumów muzycznych wydanych na płytach CD: Organ Spot zespołu Organ Spot (2012), Yarosh Organ Trio zespołu Yarosh Organ Trio (2016), Something about Patrycjusza Gruszeckiego (2017), Ferias no Brasil zespołu Jamioł-Galas-Piątek wraz z Piotrem Baronem (2018), Alterakcje Yarosh Organ Trio (2018) oraz Burrelhouse z triem Jacka Niedzieli-Meiry (2019). W produkcji znajdują się kolejne albumy nagrane w 2020 roku: FACEs zespołu Patrycjusz Gruszecki Trio, album trio Krzysztofa Lenczowskiego oraz trzeci album Yarosh Organ Trio z gościnnym udziałem Dominika Wanii. Jego wykonania znajdują się na wielu innych płytach – m.in. na albumach Mirosława Sitkowskiego z Krzesimirem Dębskim, czy Jazz in Academia – wydawnictwie Akademii Muzycznej w Krakowie, kompilacjach The Best of Cracow Jazz czy Trójkowej składance Piotra Kaczkowskiego – Minimax.
Od 2019 roku prowadzący klasę Organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Olaf Węgier – polski saksofonista urodzony w 1987 roku w Bielsku-Białej. Absolwent prestiżowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat występuje z cenionymi artystami zarówno z Polski jak i zagranicy, takimi jak: Peter Francis, Geral T Smith, Brian Fentress, Holy Noiz, Kuba Badach, Mieczysław Szcześniak, Apostolis Anthimos, Dam Funk i wielu innych. Obecnie współtworzy wielokrotnie nagradzany polski sekstet jazzowy EABS wyrosły w środowisku hip-hopowym oraz formację Błoto.

Dominik Mietła - trębacz, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie trąbki Piotra Wojtasika. Pedagog w Państwowej Szkole I i II Stopnia imienia Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Dwudziestoletnie doświadczenie na rynku polskim i europejskim. Muzyk sesyjny i Incognito. Wyróżnienia m.in. w konkursie trębaczy na II Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy – Kalisz, w Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych i Blaszanych w Rzeszowie, pierwsze miejsce na regionalnych przesłuchaniach w Jaśle. Ciągle współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Gang Olsena, RB Diexie Five, Buton Hackers, The Konopians, Sextet Jacka Namysłowskiego , Korybalski - Jaros Quintet, Janusz Muniak , itd. Obecnie koncertuje z najpopularniejszą grupą dixilendową w Polsce RB Diexie Five z Tomaszem Grochotem Quintet z udziałem Macieja Sikały. Liczne uczestnictwo w największych festiwalach popowych, jazzowych i rockowych w kraju i za granicą,  m.in. udział w corocznie organizowanych Jazz Camping Kalatówki organizowanych przez Zbigniewa Namysłowskiego.

Krzysztof Dziedzic - polski perkusista i kompozytor jazzowy. Zadebiutował w 1996 roku na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w kwintecie Piotra Wojtasika. Nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę Tempo.

bilety: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała