Ołówek, węgiel, gumka - Od szarości do czerni na zdjęciu plakat zapowiadający konkurs
Galerie

Ołówek, węgiel, gumka - Od szarości do czerni

  •  Dom Kultury w Hałcnowie
    ul. s. M. Szewczyk 1
  • Wstęp wolny

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny Ołówek węgiel i gumka, którego przedmiotem są prace wykonane w odcieniach od szarości i czerni, dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizuje przez Dom Kultury w Hałcnowie.

Zachęcamy do skorzystania z trzech przyborników: ołówka - mamy wybór między różnymi grubościami ołówków od całkiem twardych, którymi możemy narysować jedynie jasnoszare linie skończywszy na miękkich, które są doskonałe do rysowania ciemnych, aksamitnych odcieni; węgla - jego kruchość pozwala stworzyć palcem lub kłębkiem waty wiele różnorodnych tonów oraz gumki - służącej przede wszystkim do skorygowania błędów, ale możemy nią również osłabić intensywność tonacji lub wydobyć światło w obrazie. Wielość motywów i tematów, do których możemy użyć tych przyrządów, jest praktycznie nieograniczona martwa natura, portret, pejzaż itp. – zachęca DK.

Termin nadsyłania zgłoszeń w tym konkursie upływa 31 maja 2021, a finał w formie wystawy w Galerii Przystanek Hałcnów w Domu Kultury w Hałcnowie został zaplanowany na 10 czerwca.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://mdk.bielsko.pl/dkhalcnow/wydarzenie/olowek-wegiel-i-gumka-2021

organizator
Dom Kultury w Hałcnowie
ul. s. M. Szewczyk 1, Bielsko-Biała
tel. 338162328 strona internetowa: https://www.facebook.com/pg/DomKulturyHalcnow/posts/


Wydarzenia    

czwartek

27

maja

00:00


otwarcie wystawy pokonkursowej w Galerii Przystanek Hałcnów

Skontaktuj się

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała