Okolice Jazzu - Klubowa Noc - Warszawa / Paryż Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Okolice Jazzu - Klubowa Noc - Warszawa / Paryż

  •  Klub Klimat
    Galeria Sfera, ul. Mostowa 5,
  •  Bilety: wg cennika

24. Bielska Zadymka Jazzowa - Lotos Jazz Festival

Nervy - Warszawa
Electro Deluxe - Paryż

Nervy
Będzie niezła zadyma!!!
A_GIM, czyli Agim Dżeljilji reaktywuje zespół Nervy. Po latach nieobecności na scenie - z inicjatywy Agima - w zespół Nervy ponownie zostanie tchnięte wydawnicze życie. Agim, skupiony w ostatnich latach na niejednoznacznych projektach, do których należy m.in. skomponowanie muzyki do gry This is the Zodiak Speaking czy praca nad interaktywnym VR-em i doświadczeniem operowym pt: Umarłe miasto, będzie chciał skumulować oraz wykorzystać wszystkie te inspiracje do obranego przez siebie kierunku w nowym rozdziale Nervów. Począwszy od syntezatorów mocno zainspirowanych latami 80. dronowej muzyki w tle i trochę upiornego, ambientowego hałasu, po brzmienie, które zawsze charakteryzowało zespoł Nervy: głośny, miejscami idmowy folktronic, wsparty sekcją dętą, wszystko w duchu repetycyjnych, transowych szaleństw. Na pograniczu synthowej zabawy w Őszibarack, solowych, techno-industrialnych pejzaży i ostatnich, oddziałujących na Agima koncepcjach gamingowych i teatralnych, rodzi się miejsce do zagospodarowania, które
swoje ujście będzie miało właśnie w muzyce Nervów

Electro Deluxe
Kogóż to diabli przyniosą z samego Paryża? Wilka w owczej skórze! Tak reklamują się Francuzi, zaostrzając apetyt tym, którzy aniołami nie są, szczególnie, kiedy zbliża się piątkowy wieczór, a serce, ciało i dusza rwą się do zabawy: solo, w duecie czy w grupie. Paryżanie znani są w tamtejszych klubach od dwudziestu lat. Słyną z doskonałego warsztatu i takiego dobierania rytmów, brzmień i melodii, że można się z nimi bawić do białego rana, by wreszcie paść bez tchu. Jeńców nie biorą, albo się ich pokocha albo porzuci, szukając innego parkietu. Tworzą brudną mieszankę organicznego groove’u, heavy jazzu, funku i czystej radości z bliskiego kontaktu z publicznością. Mają zdobywaną latami wiedzę muzyczną, doświadczenie i talent do krzyżowania klubowych stylów i gatunków. Odnieśli komercyjny sukces we Francji, a niemal każdy z ich ostatnich albumów trafiał na pierwsze miejsce jazzowych list przebojów. Ba, kilka dotarło do pierwszej dziesiątki na listach przebojów pop mimo tego, że teksty ich piosenek są w języku angielskim. Słyną z elektryzujących występów na żywo, od dwudziestu lat wyprzedają sale, grają na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych i popowych w całej Europie. Są tak zgrani i perfekcyjni, że nawet swoje studyjne albumy nagrywają za pierwszym podejściem, czyli tak naprawdę na żywo, choć w studiu. Przed nami: electro-jazz, electro-funk, electro-disco, electro-pop, electro-soul, electro-groove, electro-beat, electro-house, electro-hip, electro-hop, electro-rock, electro-wszystko… w najlepszej jakości, słowem ELECTRO DELUXE.

- Electro Deluxe nie wspina się po barykadach trwającej muzycznej rewolucji, głosi wiarę w świat, w którym ramiona będą wznoszone w tym samym celu: aby wspólnie wibrować i napełnić się energią – napisał o nich francuski krytyk recenzując album Circle.

organizator
Stowarzyszenie Sztuka Teatr
ul. Mostowa 5, pokój 320, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 577348072
mail: biurofestiwalowe@zadymka.pl   strona internetowa: www.zadymka.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała