Obchody 200-lecia niepodległości Grecji Na zdjęciu plakat zapowiadający wystawę
Galerie

Obchody 200-lecia niepodległości Grecji

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

Na bielskie uroczystości upamiętniające 200 lat niepodległości Grecji zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. W ramach świętowania jubileuszu będzie można zobaczyć wystawę historyczną poświęconą temu państwu i posłuchać koncertu greckiej muzyki.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 9-15 sierpnia w Parku Słowackiego. Jej autorem jest dr hab. Michał Hrisulidis, profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wystawa, która prezentuje dzieje powstania greckiego w latach 1821-1830, zyskała patronat Ambasadora Republiki Grecji w RP. Szczególnym punktem obchodów będzie 11 sierpnia o godzinie 18.00 na scenie przy Bielskim Centrum Kultury koncert greckich pieśni, piosenek i muzyki instrumentalnej w wykonaniu zespołu The ThreeX.

Uroczystości związane z 200-leciem niepodległości Grecji odbyły się już w Warszawie, we Wrocławiu, w Szczecinie oraz w Gdyni. Bielsko-Biała jest jedynym, jak dotąd, miastem w województwie śląskim, które włącza się w te obchody. Sejm RP upamiętnił powstanie greckie specjalną uchwałą 24 lutego br.

Warto przypomnieć, że i w naszym mieście mieszkają Grecy i Greczynki – zarówno osoby, które przeprowadziły się tu w ciągu kilku czy kilkunastu ostatnich lat, jak i nasi współmieszkańcy od kilku pokoleń: członkowie greckich rodzin, które w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku znalazły w Polsce bezpieczną przystań po doświadczeniach wojny domowej.

organizator
Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia
ul. Krasińskiego 5a/10, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338220529
mail: gstaniszewska@przyjacielebb.bielsko.pl   strona internetowa: www.przyjaciele.podbeskidzie.pl


Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała