plakat plakat plakat
Rozmaitości

O Denali w Grawitacji

  •  Grawitacja
    u. Wzgórze 3,
  • Wstęp wolny

Najbliższe spotkanie w Grawitacji przy ulicy Wzgórze 3 odbędzie się 15 lutego o godzinie 19.00. Będzie to nie lada gratka dla miłośników Korony Ziemi, gór wysokich i Ameryki Północnej. O Denali położonym w górach Alaska opowie sam prezes Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej Paweł Ząbek.

Paweł Ząbek urodził się w 1975 roku w Rzeszowie. Swoją przygodę z górami rozpoczął jeszcze w szkole średniej od rajdów w Bieszczadach, Pieninach, polskich Tatrach i Karkonoszach. W 2004 roku zaczął pracować w browarze w Żywcu i przeprowadził się do Bielska-Białej. Tu zaangażował się w powstanie sekcji wysokogórskiej Klubu Wysokogórskiego działającej przy browarze. Członek Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej, gdzie obecnie sprawuje funkcję prezesa. Uczestnik wielu wyjazdów w góry wysokie oraz kilku projektów wolontariackich, w tym ElbrusExpedition i Euro-Summit Adventure.

W Grawitacji 15 lutego opowie o wyprawie na Alaskę – na górę słońca, najwyższy szczyt Ameryki Północnej Denali (w latach 1896-2015 McKinley) o wysokości 6190 m n.p.m.

Będzie ciekawie, KW w Bielsku-Białej zaprasza do Grawitacji!

organizator
Klub Wysokogórski Bielsko-Biała
ul. Barlickiego 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 883 269 352 strona internetowa: https://kwbielsko.org/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała