Nie tylko Chopin: Martín García García Na zdjęciu Martín García García
Muzyka

Nie tylko Chopin: Martín García García

Nie tylko Chopin to cykl koncertów finalistów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Konkursy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami, ale scena pozwala na więcej – to więcej usłyszymy w Cavatina Hall. Autorskie spojrzenie na twórczość Chopina młodych pianistów to interpretacja klasyki z dobrym smakiem. Czy Chopin po hiszpańsku brzmi bardziej egzotycznie, czy doskonała znajomość twórczości wybitnego kompozytora daje predyspozycje do wirtuozerii? Odpowiedź znają Alexander Gadjiev, Hyuk Lee i Martín García García.

Martín García García

Ten charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

źródło: https://cavatinahall.pl/wydarzenia/nie-tylko-chopin-martin-garcia-garcia/

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała