Nie tylko Chopin: Avery Gagliano Na zdjęciu Avery Gagliano
Muzyka

Nie tylko Chopin: Avery Gagliano

Avery Gagliano, zdobywczyni pierwszej nagrody i nagrody za najlepszy koncert na 10. National Chopin Piano Competition w 2020 r., jest młodą artystką, która porywa publiczność swoją wrażliwością, głębią emocjonalną i ekspresją muzyczną. Występowała na festiwalach i w salach koncertowych, takich jak: Verbier Festival Academy, The Gilmore, Ravinia Festival, Aspen Music Festival, Louis Vuitton Foundation w Paryżu, Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park w Chicago, WQXR Greene Space, WRTI Performance Studio i Grammy Salute to Classical Music w Carnegie Hall.

Jako solistka współpracuje z szeregiem orkiestr w Stanach Zjednoczonych, w tym z Aspen Philharmonic Orchestra, Tuscarawas Philharmonic, MostArts Festival Orchestra, Capital City Symphony, National Chamber Ensemble, a ostatnio z Oregon Mozart Players. Jest także zapaloną kameralistką i występuje gościnnie z Jupiter Symphony Chamber Players.

Avery Gagliano otrzymała Nagrodę Publiczności na Cliburn International Junior Piano Competition 2019, była laureatką pierwszej nagrody Aspen Music Festival Concerto Competition i MostArts Festival Piano Competition, wygrała również ogólnokrajowy konkurs YoungArts 2019. Jest absolwentką Verbier Festival & Academy 2019 oraz Lang Lang International Music Foundation, czteroletnią laureatką stypendium US Chopin Foundation Scholarship, nominowaną do nagrody Inaugural Outstanding Young Artist Achievement Award przyznawanej przez National Chamber Ensemble. Kilkukrotnie wystąpiła w programie „From The Top” w National Public Radio (NPR).

Avery Gagliano pochodzi z Waszyngtonu, gdzie studiowała u Mariny Aleksiejewej. Artystka mieszka obecnie w Filadelfii i studiuje w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Gary’ego Graffmana i Roberta McDonalda; studiowała również u Jonathana Bissa w tej samej uczelni.

Bilety 40-80 zł do nabycia na stronie cavatinahall.pl i w kasie biletowej (Dworkowa 2, Bielsko-Biała)

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała