New Year's Day - U2 Tribute Band, fot. materiały prasowe zespołu
Muzyka

New Year's Day - U2 Tribute Band, Grupa Furmana

  •  Rynek
  • Wstęp wolny

Cykl koncertów #dumnizBB odbywa się w sierpniowe piątki i soboty na bielskim Rynku.

Zespół New Year's Day powstał w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Darka, który swą miłość do U2 postanowił wyrazić dźwiękami. Zaopatrzył się w sprzęt identyczny z tym, którego używa the Edge, i rozpoczął poszukiwania muzyków, z którymi mógłby podzielić swoją pasję. Tak trafił na Marcina, który kiedyś szarpał cztery struny. Po kilku próbach doszli do wniosku, że w dwójkę to jednak za mało, więc wznowiono poszukiwania. Wkrótce potem dołączył perkusista Bartek, znajomy Marcina. Brakowało już tylko wokalu. Ale i ten się znalazł. Po jakimś czasie i różnych perturbacjach, skład uzupełnił Rene.

New Year's Day za cel ustanowił sobie przede wszystkim jak najwierniejsze odwzorowanie oryginalnego brzmienia, które usatysfakcjonowałoby najbardziej nawet wymagających fanów U2, ale także propagowanie ich muzyki wśród tych, którzy jeszcze jej nie znają. New Year's Day prezentuje utwory w oryginalnych aranżacjach koncertowych.

Grupa Furmana tak pisze o sobie na swojej stronie http://www.grupafurmana.pl/Istniejemy na rynku muzycznym od 1998 roku. Nagraliśmy 5 płyt, zagraliśmy dziesiątki małych i dużych koncertów. Mamy duże doświadczenie zawodowe i wieloletnie obycie estradowe. Posiadamy charakterystyczne brzmienie wynikające z naszego instrumentarium (skrzypce, banjo, dobro, gitara basowa, bębny). Gramy głównie autorskie utwory, ale nie boimy się sięgać po standardy muzyki światowej i opracowywać je. Trzon zespołu stanowią Rafał "Gonzo" Gondek, Andrzej "Albin" Trojak oraz Dominika "Dośka" Jurczuk-Gondek.

organizator
Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 33828165, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, kasa czynna obecnie od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-14.00 w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała