Narodowe czytanie Na zdjęciu plakat narodowego czytamia
Książki

Narodowe czytanie

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej: Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej w interpretacji aktorów Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka.

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej usłyszymy w interpretacji aktorów Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka. W tym roku za pośrednictwem internetu wspólnie z bielskimi aktorami powieść czytać będą przedstawicieli Szolnoka, naszego miasta partnerskiego na Węgrzech. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, nowele polskich autorów, Balladynę Juliusza Słowackiego.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała