Narodowe Czytanie 2019, Anna Guzik i Lucyna Sypniewska, fot. Paweł Sowa
Książki

Narodowe czytanie

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

5 września o godz. 12.00 na Rynku aktorzy Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka przedstawią fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W Bielsku-Białej Narodowe czytanie przygotowuje Książnica Beskidzka przy współpracy z Wydziałem Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Już po raz dziewiąty aktorzy Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka będą czytać wybitne utwory z kanonu  literatury polskiej. W tym roku odczytane zostaną fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego przez aktorów: Jadwigę Grygierczyk, Martę Gzowską-Sawicką, Lucynę Sypniewską oraz Rafała Sawickiego.

W inauguracji Narodowego Czytania w Bielsku-Białej udział wezmą prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz zaproszeni goście. 

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej do spotkania się w sobotnie popołudnie na Rynek. Prosimy wszystkich, którzy mają własny egzemplarz Balladyny, o zabranie go ze sobą. Będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą to wydarzenie - zapraszqają organizatorzy. - Po zakończeniu Narodowego Czytania zachęcamy do pozostania na Rynku, gdzie odbędzie się  spotkanie z Anną Dymną Warto mimo wszystko (o godzinie 13.30).

Anna Dymna - wybitna aktorka teatralna i filmowa, założycielka i prezes fundacji Mimo wszystko. Spotkanie poprowadzi Miriam Arbter-Korczyńska.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach grantu Biblioteka motywacji - siła słowa dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała