Narodowe czytanie 2021 r., fot. Paweł Sowa Na zdjęciu Narodowe czytanie 2021 r.
Książki

Narodowe czytanie

  •  Teatr Polski
    ul. 1 Maja 1,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej: Ballady i romanse Adama Mickiewicza w interpretacji aktorów Teatru Polskiego i Teatru Lalek Banialuka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej na plac przed Teatrem Polskim. Znani i lubiani aktorzy bielskich teatrów odczytają wybrane Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Tegoroczne Narodowe Czytanie wpisuje się w uroczyste obchody Dni Bielska-Białej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano: dzieła Aleksandra Fredry, trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, nowele polskich autorów, Balladynę Juliusza Słowackiego.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała