Na olimpijskim szlaku Na zdjęciu siedziba książnicy
Książki

Na olimpijskim szlaku

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

wystawa albumów i książek poświęconych Igrzyskom Olimpijskim

Książka Spowiedź mistrza to wywiad-rzeka Leszka Błażyńskiego z Marianem Kasprzykiem, mistrzem olimpijskim w boksie. Leszek Błażyński to syn Leszka Błażyńskiego seniora, dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego i mistrza Europy w boksie. Spowiedź Mistrza to jego szósta książka, wcześniej napisał m.in. pierwszą w historii biografię mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Wojciecha Fortuny, zatytułowaną Skok do piekła, albumową publikację o motocykliście i żużlowcu Janie Paluchu pod tytułem Jaśko ze Lwowa. Historia mistrza oraz książkę Pięści anioła, pierwszą w historii biografię Zbigniewa Pietrzykowskiego, jednego z najlepszych polskich pięściarzy.

W książce wybitny pięściarz Marian Kasprzyk, złoty medalista olimpijski z 1964 roku opowiada m.in. o wojennych przeżyciach, dniach chwały, pobycie w więzieniu, walce z nowotworem oraz o polskiej szkole boksu i legendach pięściarstwa.

Książka ukazała się na stulecie Polskiego Związku Bokserskiego, który we współpracy z Fundacją Polski Boks Olimpijski wydał tę unikatową publikację.

Wernisaż wstawy połączony z promocją książki zaplanowano 13 kwietnia o godz. 17.00.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

czwartek

13

kwietnia

17:00


wernisaż wystaw i promocja książki

Bilety

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała