Myślę globalnie, zjadam lokalnie Na zdjęciu plakat spotkania
Rozmaitości

Myślę globalnie, zjadam lokalnie

  •  Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
    Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała,
  • Wstęp wolny

Bielskie święto suwerenności żywnościowej.

Marzy ci się świat, w którym masz realny wpływ na sposób wytwarzania tego, co jesz? Czujesz potrzebę wspierania lokalnych systemów produkcji i dystrybucji żywności? Zależy ci na tym, żeby współdziałać z przyrodą, chronić zasoby naturalne oraz ograniczać emisję gazów cieplarnianych? Pierwsze Bielskie Święto Suwerenności Żywnościowej zorganizowaliśmy właśnie po to, żeby poruszyć ważne kwestie związane z produkcją, dystrybucją i konsumpcją żywności oraz wspólnie zastanowić się nad odpowiednimi rozwiązaniami, które służyć będą regeneracji społecznej i ekologicznej w naszym kontekście lokalnym - zapraszają organizatorzy - We współpracy z naszymi producentami zadbamy również o to, żeby podczas spotkania można było poczęstować się ekologicznymi, lokalnymi pysznościami! Wyjątkowy przysmak dla wszystkich zainteresowanych permakulturą, aktywizmem ekologicznym i suwerennością żywnościową zaplanowaliśmy na koniec w postaci projekcji filmu Inhabit - A permaculture perspective (z polskimi napisami).

W ramach spotkania odbędą się prelekcje z udziałem:

  • Bena Lazara, nauczyciela permakultury, redaktora i wydawcy PermaKultura.Edu.PL oraz współzałożyciela Ruchu Suwerenności Żywnościowej Nyeleni Polska,
  • Igora Bokuna - założyciela Akademii Przyziemnych Umiejętności, w ramach której prowadzi warsztaty na tematy związane z hodowlą zwierząt, uprawą roślin, przetwarzaniem i przechowywaniem jedzenia, znanego z projektu Przez rok nie kupię jedzenia.
organizator
Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała, strona internetowa: www.facebook.pl/klubokawiarnia.aquarium


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała