Muzyka

Muzyczna matura seniora

  •  Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G.Ph. Telemanna
  •  Wstęp: wstęp dla członków UTW z województwa śląskiego

16  maja o godz.15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej Śląskiej oraz 17 maja o  godz. 15.00  w auli ATH w Bielsku-Białej odbędą się oncerty z muzyką XVII i XVIII wieku okresu baroku i klasycyzmu połączone z omówieniem historii, elementów muzyki i  prezentacją kompozytorów tych epok. Koncerty odbędą się w godzinach od 15.00 do 16.15 z udziałem artystów muzyków grających na instrumentach muzycznych: klawesyn,  skrzypce, flet, wiolonczela, oraz śpiew

23  maja o godz.15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej Śląskiej oraz 24 maja o  godz. 15.00  w auli ATH w Bielsku-Białej odbędą się koncerty z muzyką XVIII i XIX wieku okresu klasycyzmu i romantyzmu połączone z omówieniem historii, elementów muzyki i  prezentacją kompozytorów tych epok. Koncerty odbędą się w godzinach od 15.00 do 16.15 z udziałem artystów muzyków grających na instrumentach muzycznych: klawesyn,  fortepian,skrzypce, flet, wiolonczela, oraz śpiew.

30  maja o godz.15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury Promyk w Bystrej Śląskiej oraz 31 maja o  godz. 15.00  w auli ATH w Bielsku-Białej odbędą się koncerty z muzyką XX i XXI wieku z elementami swingu i jazzu, połączone z omówieniem historii, elementów muzyki i  prezentacją kompozytorów . Koncerty odbędą się w godzinach od 15.00 do 16.15 z udziałem artystów muzyków grających na instrumentach muzycznych: fortepian, keyboard  skrzypce, flet, wiolonczela, oraz śpiew i inne.

W tych dniach odbędą się małe konkursy związane z wiedzą o muzyce i zostaną rozdane dyplomy kończące ten cykl Muzycznej matury seniora.

wstęp dla członków UTW z województwa śląskiego po wcześniejszym zarejestrowaniu się na listę uczestników wykładów na UTW w ATH w Bielsku-Białej.

organizator
Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G.Ph. Telemanna
, Bielsko-Biała
mail: sadowskip@wp.pl   strona internetowa: http://www.koncerty-bielsko.eu/

www.facebook.com/zespol.telemanna/

Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała