Prace Moniki Dąbrowskiej-Picewicz
Galerie

Monika Dąbrowska-Picewicz, Remigiusz Gryt, Jolanta Hermy-Pasińska i Adam Sobota: Poblask

  •  Galeria Bielska BWA
    ul. 3 Maja 11
  •  Wstęp: wg cennika

Wystawa czworga artystów ceramików będzie ich ósmą wspólną wystawą. Podejmowane przez twórców tematy, wokół których budują kolejne prezentacje, na ogół stoją w opozycji do poprzednich wystaw. Artyści schodzą z utartych ścieżek, starają się dostrzegać inne aspekty rzeczywistości i własnej twórczości. Tym razem będą próbowali odpowiedzieć na pytanie o relację światła z materią ceramiczną.

kuratorka: Lucyna Wylon

otwarte oprowadzanie po wystawie w piątek, 10 lipca 2020, godz. 18.00 / wstęp wolny

Oprowadza kuratorka Lucyna Wylon oraz artyści uczestniczący w wystawie: Monika Dąbrowska-Picewicz, Remigiusz Gryt, Jolanta Herma-Pasińska oraz Adam Sobota.

Galeria Bielska BWA po raz kolejny organizuje oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. W piątek, 10 lipca o godz. 18.30 kuratorka, artyści i pracownicy galerii opowiedzą o wystawie Poblask i umożliwią poznanie wybranych rzeźb za pomocą dotyku.

Galeria już od kilku lat organizuje wydarzenia skierowane do środowiska osób z dysfunkcją wzroku, proponując haptyczne zwiedzania wystaw, warsztaty artystyczne dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i umożliwiając dostęp do audiodeskrypcji dzieł sztuki z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA. W tym roku Fundacja Szansa dla Niewidomych doceniła te działania, przyznając galerii nagrodę Idola 2020 w kategorii Instytucja/placówka kultury/firma.

Poblask – wystawa rzeźbiarskich form ceramicznych czworga autorów: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Remigiusza Gryta, Jolanty Hermy-Pasińskiej oraz Adama Soboty jest kolejną prezentacją sztuki, którą będą mogły zwiedzić osoby z niepełnosprawnością wzroku, korzystając z asysty pracowników galerii.

Łącznikiem scalającym wystawę jest światło, choć opowiadane przy jego pomocy historie są już zupełnie różne. Autorzy prezentowanych dzieł poszukiwali indywidualnych form, inspiracji i interpretacji. Powstałe w ten sposób ceramiczne instalacje wyjątkowo dobrze poddają się zmysłowemu poznawaniu przy pomocy dotyku.

Czytaj więcej o wydarzeniu: http://galeriabielska.pl/wydarzenie/zwiedzanie-przez-dotyk-wystawy-poblask

organizator
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125861, 338124119
mail: info@galeriabielska.pl   strona internetowa: www.galeriabielska.pl

galeria czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00,
wstęp na wystawy za 1 zł

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała