Monika Borzym śpiewa stare piosenki Na zdjęciu Monika Borzym
Muzyka

Monika Borzym śpiewa stare piosenki

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 90, 80, 70 zł

Metrum proponuje państwu przedwojenne standardy jazzowe – bo to utwory taneczne, które mimo długiego życia nie straciły nic ze swojego uroku – jako koncept zatytułowany Monika Borzym śpiewa stare piosenki. Jest to projekt muzyczno-literacki dwójki znakomitych artystów – Moniki Borzym i Krzysztofa Dysa.
Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara – są wszak dziedzictwem narodowym polskiej kultury i zarzewiem rodzimego jazzu.
Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. Pokoik na Hożej, Płyta z zadrą, Bezsenna noc, Bez śladu twa wielka
miłość minie, Miłość Ci wszystko wybaczy, Moja Warszawo, Na pierwszy znak, Nikt tylko Ty, Może
tak może nie oraz - super rarytas - czyli Takie ciało, piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego.
Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję ciałopozytywności, którą Monika propaguje i wspiera.

Monika Borzym
Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia (1990 rocznik). Monika urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów Pierwsze dwie płyty Girl Talk i My Place (dziś maja status platynowych) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu (m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i Randy Breckerem). W 2016 roku ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell, Back To The Garden (“złota płyta”). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika, wraz z Mariuszem Obijalskim, stworzyli płytę Jestem Przestrzeń z poezją Anny Świrszczyńskiej – płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. W 2018 roku ukazała się płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda – RADIOHEDONISTYCZNIE – utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.

Krzysztof Dys
Rocznik 1982, polski pianista, improwizator.
Wykształcenie klasyczne zdobył w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu. Obecnie jako doktor sztuk muzycznych wykłada na tej uczelni, pracując jako adiunkt w klasie fortepianu jazzowego.
Zdobywa prestiżowe nagrody zarówno na polu muzyki klasycznej m.in. III nagroda, International Piano Competition of the Russian Conservatory Alexander Scriabin, Paris, France – jak i muzyki jazzowej; II nagroda, Warsaw Jazz Pianist Contest, Warsaw, Poland: Grand Prix, Jazz nad Odrą Festival, kwartet Soundcheck, Wrocław. Jest członkiem wielu znakomitych Gartystycznych składów reprezentujących polska muzykę jazzową na lokalnym rynku oraz na całym świecie: m.in, Adam Bałdych Quartet, trio LAM, quartet SOUNDCHECK.

bilety w cenie: 70 zł przedsprzedaż - do nabycia w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065; 80 zł w dniu koncertu, 90 zł - bilety VIP/gwarancja miejsca blisko sceny- zakup możliwy tylko poprzez mail: rezerwacje@metrumjazz.pl
liczba miejsc ograniczona

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała