Miuosh x Zespół Śląsk Pieśni Współczesne Na zdjęciu artyści projektu Miuosh x Zespół Śląsk Pieśni Współczesne
Muzyka

Miuosh x Zespół Śląsk Pieśni Współczesne

Pierwsza trasa projektu Miuosh x Zespół Śląsk Pieśni Współczesne okazała się wielkim sukcesem, a artyści wyprzedali wszystkie koncerty! W odpowiedzi na prośby fanów, muzycy znów ponownie zagrają przed publicznością. W czasie koncertów swoje premiery będzie miało kilka nowych przygotowanych przez Artystów utworów.

Miuosh x Zespół Śląsk Pieśni Współczesne to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych Śląskowi, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie niezapominającymi o szacunku dla tradycji. Płyta Pieśni Współczesne pokryła się platyną i została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni Blues.

W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek czy duet Kwiat Jabłoni. 

Bilety dostępne tylko w bileteriach: ebilet oraz kupbilecik

organizator
Cavatina Hall
ul. Dworkowa 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 790 551 588
mail: kasy@cavatinahall.pl   strona internetowa: https://cavatinahall.pl/

Bilety dostępne na stronie www.cavatinahall.pl
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała