Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki: autorzy czytają swoje książki w internecie
Książki

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki: autorzy czytają swoje książki w internecie

  •  Fundacja Czas Dzieci
    Felicjanek 10/ 17, Kraków
  • Wstęp wolny

Józef Wilkoń - artysta książki, malarz, rzeźbiarz i scenograf, jeden z ostatnich – działających nieprzerwanie od lat 60. – przedstawicieli Polskiej Szkoły Ilustracji. W dorobku ma ponad 200 książek dla dzieci i dorosłych, w tym wiele wydanych poza granicami naszego kraju. Mistrz zadeklarował poparcie dla tego międzypokoleniowego projektu, zrealizuje tegoroczny plakat wydarzenia, a jego wystawy będą uroczystymi punktami programu.

Udział w festiwalu potwierdzili do tej pory: Tomasz Samojlik, Agnieszka Frączek, Katrzyna Ryrych, Marianna Oklejak, Agnieszka Mielech, Renata Kijowska, Marcin Kozioł, Pan Poeta, Renata Piątkowska (bielszczanka – przyp red. PK), Tomasz Broda, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Agata Królak, Piotr Socha, Marianna Sztyma, Michał Rusinek, Joanna Fabicka, Agnieszka Tyszka, Natalia Uryniuk, Magdalena Kilarska, Katarzyna Radziwiłł, Ewa Solarz, Barbara Flores i Józef Wilkoń.

już teraz: 

od pierwszych dni naszego domowego odosobnienia organizatorzy festiwalu nagrywają wraz z twórcami książek „Czytanki na czasie” #czytankinaczasie. To cykl krótkich spotkań z autorami, którzy czytają swoje utwory, umilając dzieciom wieczory. Codziennie o 19.00 na profilu FB Festiwalu autorzy zachęcają dzieci do pozostania w domach, do troski o innych, do czytania.

trwa konkurs „Pozdrowienia z domu” #pozdrowieniazdomu zainspirowany twórczością Marianny Sztymy, który zachęca do odkrywania przestrzeni domu na nowo i kieruje uwagę na relacje międzyludzkie, a także przypomina tradycyjną formę korespondencji - pocztówkę.

Co jeszcze:

od najbliższego weekendu eksperci „Ostrego Dyżuru Literackiego” - niezwykłej akcji leczącej nietolerancje czytelnicze - będą do dyspozycji dzieci na profilu FB akcji, lekarze będą publikować, zalecenia kierując uwagę dzieci na książki optymistyczne, o pozytywnych zakończeniach, mówiące o wartości relacji, odpowiedzialności za innych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na seniorów.

Te działania można śledzić na stronach:

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/

https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal/

https://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej/

organizator
Fundacja Czas Dzieci
Felicjanek 10/ 17, 31-104 Kraków strona internetowa: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała