Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia #𝗰𝗵𝗰𝗲𝗠𝗜𝗦𝗜𝗘 Na zdjęciu plakat imprezy
Rozmaitości

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia #𝗰𝗵𝗰𝗲𝗠𝗜𝗦𝗜𝗘

  •  Punkt 11
    11 Listopada 11,
  •  Wstęp: wg cennika


25 listopada odbędzie się pierwszą edycja imprezy, która – jak mają nadzieję organizatorzy: Restauracja Stek i Wino, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej - na stałe wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez Bielska-Białej. Mowa o Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada.

Ten dzień zapadł mocno w pamięci mieszkańców Bielska-Białej jeszcze w czasach pandemii, kiedy Restauracja Stek i Wino postanowiła pobudzić i zaktywować społeczeństwo do wyjścia z domu i odbudowania utraconych więzi z bliskimi i przyjaciółmi.Tak narodziła się słynna w całym mieście akcja   #𝗰𝗵𝗰𝗲𝗠𝗜𝗦𝗜𝗘, która wywoływała uśmiech na twarzach nie tylko dzieci, ale również dorosłych.
Akcja, która zasłynęła niecodziennym pomysłem udekorowania całej kamienicy przy ul. Ratuszowej, wielkimi pluszowymi misiami, które machały z okien do przechodniów, zwisały z balkonów i gzymsów kamienicy.
Nowo powstała akcja nie tylko przekonała społeczność do wyjścia z domu po długich miesiącach przebywania w zamknięciu i odosobnieniu, ale przede wszystkim zaszczepiław ich sercach niegasnący optymizm i nadzieję na lepsze jutro.

Tak wartościowa inicjatywa, nie mogła stać się jednorazowym przedsięwzięciem, dlatego Restauracja Stek i Wino postanowiła zaprosić do współpracy Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, aby kolejna edycja imprezy miała szansę odbyć się w pełnym wymiarze społeczno-kulturalnym.

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, doceniając potencjał tego wydarzenia, postanowił objąć je honorowym patronatem.

Tym razem akcja #chceMISIE stanie się dużą imprezą miejską, której mottem przewodnim będzie integracja rodzin, zaangażowanie we wspólną zabawę rodziców i dzieci oraz aktywność na świeżym powietrzu, w samym centrum naszego miasta.

Partnerzy akcji #chceMISIE MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA:
𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 𝟭𝟭, 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗙𝗶𝗹𝗺𝗼́𝘄 𝗥𝘆𝘀𝘂𝗻𝗸𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝘄 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝘂-𝗕𝗶𝗮ł𝗲𝗷, 𝗚𝗿𝗼𝗱𝗮 - 𝗔𝗿𝗮𝗻𝘇̇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗶 𝗥𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗮𝘁ł𝗮 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆 𝗦́𝘄𝗶𝗮𝘁 𝗔𝗻𝗶𝗺𝗮𝗰𝗷𝗶 zadbali o całą moc atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych i dla starszych, aby pobudzić pokłady kreatywności, które drzemią w każdym z uczestników. Wykonana zostanie mozaika chceMISIA, która będzie owocem pracy mieszkańców naszego miasta i zostanie wmurowana w kamienicę przy ul. Ratuszowej. Będzie można uczestniczyć w pokazie filmów animowanych o Misiu Kudłatku - bielskim misiu z 1971 r., stworzonym przez Władysława Nehrebeckiego, w Studiu Filmów Rysunkowych.
Na pl. Wojska Polskiego odbędzie się artystyczny pokaz rzeźbienia dwumetrowego misia w lodzie na scenie obrotowej, przez mistrzów świata z Ottawy z 2009 r. oraz wycinanie hasła przewodniego imprezy #chceMISIE z bryły lodowej.
Uczestnicy imprezy zostaną porwani w magiczny świat mappingów i projekcji zrealizowanych w najnowocześniejszych technologiach. Nie zabraknie wesołych animacji dla dzieci i konkursów, a dodatkową atrakcją z okazji weekendu andrzejkowego będą prawdziwe wróżki, które wywróżą wyłącznie świetlaną przyszłość.

- Pokażmy jak świetnie potrafi zintegrować się społeczeństwo przyszłej Europejskiej Stolicy Kultury 2029 - naszego miejsca na ziemi - Bielska-Białej! – zapraszają organizatorzy.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy oraz do zapoznania się ze szczegółowym planem imprezy:

𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆: 𝗨𝗿𝘇𝗮̨𝗱 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗮-𝗕𝗶𝗮ł𝗲𝗷, 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗞𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘆 𝗶𝗺 𝗠. 𝗞𝗼𝘁𝗲𝗿𝗯𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷, 𝗥𝗲𝘀𝘁𝗮𝘂𝗿𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗦𝘁𝗲𝗸 𝗶 𝗪𝗶𝗻𝗼,

𝗣𝗮𝗿𝘁𝗻𝗲𝗿𝘇𝘆: 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 𝟭𝟭, 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗙𝗶𝗹𝗺𝗼́𝘄 𝗥𝘆𝘀𝘂𝗻𝗸𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵, 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗼-𝗕𝗶𝗮ł𝗮 𝗘𝗦𝗞 𝟮𝟬𝟮𝟵, 𝗚𝗿𝗼𝗱𝗮 - 𝗔𝗿𝗮𝗻𝘇̇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗶 𝗥𝗲𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗦́𝘄𝗶𝗮𝘁ł𝗮, 𝗥𝗮𝗱𝗶𝗼 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗼, 𝗞𝗼𝗹𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆 𝗦́𝘄𝗶𝗮𝘁 𝗔𝗻𝗶𝗺𝗮𝗰𝗷𝗶

𝗣𝗮𝘁𝗿𝗼𝗻𝗮𝘁 𝗺𝗲𝗱𝗶𝗮𝗹𝗻𝘆: 𝗞𝗿𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗕𝗲𝘀𝗸𝗶𝗱𝘇𝗸𝗮, 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗼.𝗕𝗶𝗮ł𝗮.𝗽𝗹 - 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗼 𝘁𝘄𝗼𝗿𝘇𝗮̨ 𝗹𝘂𝗱𝘇𝗶𝗲, 𝗕𝗲𝘀𝗸𝗶𝗱𝘇𝗸𝗮𝟮𝟰.𝗽𝗹

𝗜𝗺𝗽𝗿𝗲𝘇𝗮 𝗼𝗯𝗷𝗲̨𝘁𝗮 𝗛𝗼𝗻𝗼𝗿𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗣𝗮𝘁𝗿𝗼𝗻𝗮𝘁𝗲𝗺 𝗣𝗿𝗲𝘇𝘆𝗱𝗲𝗻𝘁𝗮 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮 𝗕𝗶𝗲𝗹𝘀𝗸𝗮-𝗕𝗶𝗮ł𝗲𝗷: 𝗣. 𝗝𝗮𝗿𝗼𝘀ł𝗮𝘄𝗮 𝗞𝗹𝗶𝗺𝗮𝘀𝘇𝗲𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼.

𝗜𝗠𝗣𝗥𝗘𝗭𝗔 𝗗𝗟𝗔 𝗗𝗭𝗜𝗘𝗖𝗜: 𝟭𝟱.𝟬𝟬-𝟭𝟵:.𝟬

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟭:
Restauracja Stek i Wino | godziny: cały weekend
Atrakcje:
PLUSZOWA RATUSZOWA - cała kamienica udekorowana pluszowymi misiami.

Pluszowy miś w prezencie do każdego dziecięcego zamówienia.

ul. Ratuszowa: Żywa maskotka misia witającego się z dziećmi i pozującego do zdjęć. (15:00-19:00)

Kolorowe MAPPINGI z Misiami na kamienicach Restauracji Stek i Wino oraz Starego Ratusza (Realizacja: Groda - Aranżacja i Realizacja Światła) - firma odpowiedzialna za realizację mappingów z okazji Dni Bielska.

Ścianka do zdjęć z chceMISIEM, w formie mappingu przy ul. Ratuszowej.

DJ Live Act ALIEN X, balkon nad wejściem do Restauracji Stek i Wino (od godz.17:00)

Muzyka na żywo z balkonu: Aretha Sax (saksofon) i M DRUMS (bębny).

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟮:
Budynek Starego Ratusza ul. 11 Listopada 38 (wejście od ul. Ratuszowej - parter). | godziny: 15.00 – 19.00
Atrakcje:
Seans filmów animowanych o Misiu Kudłatku ze Studia Filmów Rysunkowych, w postaci projekcji na ścianach wewnątrz budynku.

Wspaniała zabawa z animatorami KOLOROWY ŚWIAT ANIMACJI (gry i zabawy dla dzieci ruchowe i zręcznościowe. Misiowe rekwizyty i andrzejkowy magiczny klimat).

Piękne witryny 3D z pluszowymi misiami, które będą ożywały na oczach odwiedzających. (realizacja: Groda - Aranżacja i Realizacja Światła).

Strefa gastro, napoje, gorąca czekolada.

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟯:
Punkt 11 - ul. 11 Listopada 24 | godz. 15.00-19.00
Atrakcje:
Warsztaty mozaiki ceramicznej - Wspólnie z mieszkańcami Bielska, stworzymy mozaikę chceMISIA, która po ukończeniu zostanie wmurowana w ścianę kamienicy przy ul. Ratuszowej 3, jako efekt wspólnej pracy i integracji społecznej mieszkańców.

Projektowanie i tworzenie swojej własnej przypinki/bagda chceMISIA lub dowolnie wybranej postaci.

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟰:
plac Wojska Polskiego | godz. 17.00-19.00
Atrakcje:
Pokaz artystycznego rzeźbienia w lodzie przez mistrzów świata z Ottawy 2009 r. ICE TEAM, 2-metrowego MISIA na scenie obrotowej.

Aranżacje świetlne.

Kolorowe MAPPINGI z Misiami na kamienicach Restauracji Stek i Wino oraz Starego Ratusza (Realizacja: Groda - Aranżacja i Realizacja Światła) - firma odpowiedzialna za realizację mappingów z okazji Dni Bielska.

Lodowe dekoracje z kolorową iluminacją.

Wycinanie hasła imprezy: #chceMISIE z bryły lodowej.

Duża strefa gastronomiczna w ogródku Restauracji Stek i Wino (grzane piwo/wino, gorąca czekolada, zimowe herbaty, drinki).


𝗜𝗠𝗣𝗥𝗘𝗭𝗔 𝗔𝗡𝗗𝗥𝗭𝗘𝗝𝗞𝗢𝗪𝗔 𝗗𝗟𝗔 𝗗𝗢𝗥𝗢𝗦Ł𝗬𝗖𝗛: 𝟮𝟭.𝟬𝟬- 𝟰.𝟬𝟬:

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟭:
Restauracja Stek i Wino (przed wejściem) | godz. 21.00-4.00
Atrakcje:
Cocktail Zone przed lokalem.

Ścianka do zdjęć z chceMISIEM, w formie mappingu przy ul. Ratuszowej.

Impreza Andrzejkowa w 2Be Club z Aretha Sax, M Drums, Alien X i Revinsky (wstęp płatny do klubu).

𝗟𝗼𝗸𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗮 𝟮:
Budynek Starego Ratusza ul. 11 Listopada 38
(wejście od ul. Ratuszowej)
Atrakcje:
Andrzejkowe spotkanie z Prawdziwą Wróżką - tarot i numerologia.
(wstęp: 5 zł, godziny: 19.00 – 24.00).

Strefa gastro w Starym Ratuszu: drinki, cocktaile, napoje bezalkoholowe.

Magiczna, andrzejkowa atmosfera.

organizator
Restauracja Stek i Wino & 2BeClub
ul. Ratuszowa 3, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338888888, 721 021 021
mail: biuro@stekiwino.pl   strona internetowa: https://www.stekiwino.pl/


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała