Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego Na zdjęciu plakat wystawy
Galerie

Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego

  •  Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
    ul. Słowackiego 17
  • Wstęp wolny

Na wystawie można zobaczyć najlepsze plakaty 8. edycji biennale, w której wzięło udział 147 artystów z 11 krajów (Austrii, Białorusi, Chin, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii i Stanów Zjednoczonych). To wyjątkowe spotkanie z sztuką zaangażowaną zachęcającą do rozmowy o współczesnym świecie, pasjonująca dyskusja o różnych aspektach demokracji.

W programie wernisażu 20 października o godz. 17.00 rozmowa z ekspertami dr. hab., prof. UŚ Łukaszem Klisiem oraz dr hab. Sebastianem Kubicą na temat sztuki plakatu, także koncert fortepianowy Agaty Hołdyk.

Wystawę prezentujemy w Kubiszówce dzięki we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – organizatorem Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego. Nadesłane na VIII edycję biennale prace mówią o różnych aspektach demokracji, w tym o problemach migracyjnych, przestępstwach internetowych, ruchach nacjonalistycznych. Często poruszają też tematykę ekologiczną. Jak piszą Leszek Szuster i Paweł Warchoł: Artyści biegle władający uniwersalnym językiem sztuki, poprzez swoją szczególną postawę twórczą i indywidualną wyrazistość, prezentują plakaty różnorodne formalnie i technicznie. (…) Na wystawie zobaczymy kreacje fotograficzne, collage, rysunek – od prostego szkicu, studium, aż po analityczne formy z użyciem symboli, transformacji form literniczych i adaptacji realizacji malarskich.  Dorobek ośmiu edycji biennale to istotna ilustracja otaczającego nas świata, cenna nie tylko jako zapis historii, ale również dokumentacja dziejów sztuki plakatu.

organizator
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz
ul. Słowackiego 17, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125886
mail: kubiszowka@mdk.bielsko.pl   strona internetowa: www.mdk.beskidy.pl

https://www.facebook.com/kubiszowka

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała