Michalska & Jarzmik Quintet: Moniuszko- pragnienia i rozterki
Muzyka

Michalska & Jarzmik Quintet: Moniuszko- pragnienia i rozterki

  •  Metrum Jazz Club
    ul. Partyzantów 22
  •  Wstęp: 40, 30 zł

Dorobek kompozytorski Stanisława Moniuszki imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Stał się on inspiracją dla zespołu Michalska & Jarzmik Quintet, którzy czerpiąc natchnienie z bogatej skarbnicy pieśni i listów kompozytora stworzył niepowtarzalny album złożony z jazzowych aranżacji utworów Stanisława Moniuszki.
Moniuszko - pragnienia i rozterki to jedyny w swoim rodzaju koncert, w trakcie którego publiczność usłyszy znane fragmenty Śpiewników Domowych takie jak Prząśniczka, To i Hola, Dumka i inne. Dzięki zabiegom aranżacyjnym autorstwa Adama Jarzmika, moniuszkowskie pieśni zostały zanurzone w jazzowej stylistyce, przez co twórczość Stanisława Moniuszki jawi się w zupełnie nowym wymiarze. Niezwykła barwa głosu wokalistki Patrycji Michalskiej dopełnia całość pozwalając wprowadzić odbiorcę w świat uczuć, pragnień i rozterek kompozytora.

Michalska & Jarzmik Quintet jest owocem pasji, łączącym muzyczną wrażliwość i wielką wyobraźnię.
To grupa utalentowanych muzyków, którzy poznali się na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zespół został założony z inicjatywy wokalistki Patrycji Michalskiej i pianisty Adama Jarzmika na początku 2019 roku. W marcu 2019 r. muzycy nagrali materiał na debiutancką płytę, na której znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki. Wydawcą albumu jest MAF. Premiera Moniuszko - pragnie- nia i rozterki odbyła się podczas festiwalu Memorial to Miles Kielce Targi Jazz Festiwal 25 września 2019 r. Michalska Jarzmik Quintet to laureaci Grand Prix XVII Krokus Jazz Festiwal.

Patrycja Michalska - wokal
Adam Jarzmik - fortepian/aranżacje
Jakub Łępa - saksofon tenorowy, sopranowy
Mateusz Szewczyk - kontrabas
Stefan RaczkowSki - perkusja

organizator
Metrum Jazz Club
ul. Partyzantów 22, Bielsko-Biała
tel. 338221065, 603373590
mail: info@metrumjazz.pl   strona internetowa: http://www.metrumjazz.pl

sprzedaż biletów przez internet oraz w recepcji hotelu Grępielnia, tel. 338221065 i 603373590
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała