Michał Duźniak Na zdjęciu Michał Duźniak
Muzyka

Michał Duźniak: Na pograniczu kultur koncert organowy

  •  kościół św. Józefa
    ul. Tuwima 62,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej. 70-lecie połączenia Bielska i Białej

W kościele św. Józefa przy ul. Juliana Tuwima 62 wystąpi Michał Duźniak - wybitny organista urodzony w Wodzisławiu Śląskim. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów profesorów Juliana Gembalskiego i Witolda Zabornego. Swoje umiejętności doskonalił podczas wielokrotnych
kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Jest asystentem w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie również stale współpracuje z Muzeum Organów Śląskich. Naucza w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej w Bielsku-Białej oraz w Diecezjalnym Studium Muzyki Kościelnej. Oprócz działalności artystycznej i pedagogicznej prowadzi badania nad górnośląskim instrumentarium organowym i działalnością organmistrzów, opracowując zbiory archiwalne. Jest autorem kilku publikacji naukowych, m.in. w wydawnictwach Organy na Śląsku i Folia Organologica, jak również artykułów z zakresu wykonawstwa literatury organowej.
W swoim dorobku posiada dwie płyty CD: De profundis psalmorum (2016) i Ex operibus romanticorum (2018) oraz dokumentację dźwiękową zabytkowego instrumentu firmy Binder und Sohn znajdującego się w Brzeźcach (2020).

organizator
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
pl. Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: www.um.bielsko.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała