Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego Na zdjęciu Michał Bober
Muzyka

Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego

 •  Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
  ul. Słowackiego 27
 •  Bilety: 30, 15 zł

Koncert dla wszystkich

Michał Bober - wokalista, finalista 11. edycji The Voice of Poland 2020, ćwierćfinalista 2. edycji X Factor wraz z zespołem Soul City. Zdobywca I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek SuperDebiut podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 2001 roku członek Opole Gospel Choir.

Artysta koncertował w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie, w Szkocji, na Łotwie. Zdobywca Nagrody Publiczności w konkursie na interpretację piosenek Jonasza Kofty Pejzaż bez Ciebie w Bydgoszczy. Podczas ostatniej, 11. edycji The Voice of Poland doszedł do odcinków finałowych - najpierw w drużynie Urszuli Dudziak, następnie w drużynie Tomsona i Barona. W programie często porównywano jego głos do Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego.

W 2021 pojawił się jego singiel pt. Bez tchu, w 2022 Zatrzymać czas. Płyta planowana jest na 2023 rok.

Od lutego 2021 roku współprowadzący audycję w Radio RAM Nie - Tylko Jazzem z Piotrem Karwatem. Prowadzi także bloga pod adresem michalbober.pl

Facebook: www.facebook.com/michalbober
Instagram: www.instagram.com/michalbober
YouTube: www.youtube.com/michalbober
Strona www/blog: www.michalbober.pl

 • Michał Bober – wokal
 • Dominik Gawroński - trąbka
 • Tomasz Jędrzejewski - piano
 • Piotr Treliński - gitara
 • Marek Komorowski - bas
 • Tomasz Garbera - perkusja
 • Monika Wiśniowska-Basel - wokal (gościnnie)

 

Zbigniew Wodecki pierwsze muzyczne kroki stawiał w grupie Anawa, w krakowskiej Piwnicy pod Baranami i w zespole akompaniującym Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu w Opolu. Urodził się 6 maja 1950 w Krakowie, zmarł 22 maja 2017 w Warszawie. 

 Multiinstrumentalista, piosenkarz, aktor, kompozytor, aranżer, osobowość telewizyjna. Sam o sobie mówił, że jest śpiewającym muzykiem. Cechy charakterystyczne: bujna fryzura, skrzypce, trąbka i uśmiech, który podyktowany był jego życzliwością i wyjątkowym poczuciem humoru.

​Legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Czarował głosem, stylem i talentem. Aż trudno uwierzyć, że mówi się i pisze o nim w czasie przeszłym. Została na szczęście jego muzyka.

​W koncercie Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego znalazły się takie utwory jak m.in. Opowiadaj mi tak, Rzuć to wszystko co złe, Lubię wracać tam gdzie byłem, Zacznij od Bacha, Z Tobą chcę oglądać świat, Jeden krótki dzień, Zabiorę Cię dziś na bal, Izolda, “Chałupy welcome to i wiele innych.

Koncert Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego odbywa się pod honorowym patronatem Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

organizator
Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej
ul. Słowackiego 27, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338281645, 338281655, 512265535
mail: bck@bck.bielsko.pl   strona internetowa: www.bck.bielsko.pl

bilety, rezerwacje: tel. 338281645 i 338281655, od 1 grudnia 2020 roku kasa w pokoju nr 12, całodobowo bilety można kupować na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała