Mery Spolsky Bigotka Tour 2
Muzyka

Mery Spolsky Bigotka Tour 2

Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietkę spolsky – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Od debiutanckiego albumu towarzyszy jej krzyż spolsky, który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są pasky, bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze.

- Trasa Bigotka Tour 2 to kontynuacja jesiennego szału, który odwiedził aż 11 miast i zakończył się w warszawskiej Stodole na dużej Sali. To było dla mnie wielkie zaskoczenie i duży szok, bo ogłaszając trasę nie spodziewałam się, że połowa miast się wyprzeda, a finałowy koncert zagramy dla gigantycznej publiki ubranej w pasky - mówi artystka. - Moje koncerty są jednym wielkim wysiłkiem cardio, w którym tylko jeden raz można odpocząć na piosence Szafa Meryspolsky. W każdym mieście wyłaniają się wtedy wzruszające światełka wśród publiczności. Poza tym można potańczyć, pobawić się w grę w skojarzenia przy piosence Bigotka i wykrzyczeć najbardziej skryte myśli w rytm FAKA. To spotkanie rozgrzeszy ze złych myśli, wybawi od smutków i przekona, że każda dziewczyna (chłopak też) ma wierzyć w siebie.

Rat Kru
Zagubione ogniwo polskiej muzyki poruszające się na pograniczu elektroniki i rapu. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka Katowice, Fest Festival, Naturalnie Mazury Festiwal) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).
Ich pierwsza płyta Rat łączy dub, hip-hop i elektronikę, a wydana w maju tego roku EPka zapowiada płytę, która już na początku 2020 roku odmieni oblicze polskiej muzyki. Zwycięzca konkursu Kayax i My Name Is New.

https://www.facebook.com/events/2722257534527625/

organizator
Restauracja Miasto
plac Mickiewicza 2, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338112082
mail: bbmiasto@gmail.com   strona internetowa: www.facebook.com/klubmiasto

Bilety na koncerty są do nabycia w punktach sprzedaży:
1. Klub Miasto, Pl. Mickiewicza 2, Bielsko-Biała, pon.- pt. od godz. 12.00
sob.- niedz. od godz. 16.00
2. Pigal, plac Bolesława Chrobrego 5, Bielsko-Biała
3. Rock Galeria, Rynek 6, Bielsko-Biała
4. Rock Galeria, Staszica 7, Bielsko-Biała
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała