MDK jest super! Festyn Rodzinny Na zdjęciu festyn MDK w Parku Słowackiego
Rozmaitości

MDK jest super! Festyn Rodzinny

  •  Park Słowackiego
    ulica Juliusza Słowackiego 27,
  • Wstęp wolny

Dni Bielska-Białej. 70-lecie połączenia Bielska i Białej

Miejski Dom Kultury zaprasza 4 września w godz. 11.00-15.00 do Parku Słowackiego na festyn rodzinny. Na uczestników pikniku czekają gry, zabawy i liczne konkursy oraz słodki poczęstunek-niespodzianka. Będzie można wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach, które poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z domów kultury. W programie zajęcia muzyczne, plastyczne, rękodzieła, ale też i malowania twarzy, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego. Na najmłodszych czekać będą popularne dmuchańce i bańki mydlane. Scenę opanują zespoły taneczne i wokalne itp. Swoją obecność zapowiedziała grupa rekonstrukcyjna Bractwo Śródziemia, czyli miłośnicy Tolkiena. Gandalf i jego towarzysze zawsze chętnie pozują do zdjęć, co powinno ucieszyć zarówno dzieci, jak i dorosłych fanów Władcy pierścieni. 

Co ważne, podczas pikniku będzie można zapisać się na wybrane zajęcia w konkretnym domu kultury. To duże ułatwienie i pomysł na spędzenie wolnego czasu w kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego.

W ramach pikniku w Parku Słowackiego Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Fundacją Biegniemy z Mają przeprowadzą projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży Dbam o dziecko. Wydział włącza się również w ogólnopolską kampanię profilaktyczną Zachowaj trzeźwy umysł, której przyświeca w tym roku hasło: W poszukiwaniu szczęścia. Wspólnie z Podbeskidzkim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Bielskim Towarzystwem Trzeźwości oraz Klubem Arka KTK przygotował projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu profilaktyki uzależnień i kryzysu psychicznego pn. Szukam szczęścia bez używek. Podczas pikniku młodzież Bielskiego Towarzystwa Trzeźwości zaprezentuje pantomimę odzwierciedlającą sytuację osoby, która traci swoją wolność, uzależniając się. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli skorzystać z konsultacji specjalistów Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Bielskiego Towarzystwa Trzeźwości. Będzie można uzyskać informacje o miejscach profilaktyki, wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii, przeznaczone dla osób przeżywających w życiu trudne chwile oraz uzależnionych i ich rodzin.

Podczas pikniku będzie prowadzona promocja rodzicielstwa zastępczego. Kampania jest wynikiem podpisania przez miasto Bielsko-Biała oraz Fundację Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia listu intencyjnego o realizacji wspólnych działań związanych ze wsparciem oraz promocją pieczy zastępczej w Bielsku-Białej pod hasłem: Podziel się domem, Bielsko-Biała na rzecz wsparcia pieczy zastępczej.

Na piknik warto przyjść całą rodziną, aby maksymalnie skorzystać ze wszystkich propozycji. Imprezie patronuje prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

organizator
Miejski Dom Kultury
ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338125692 strona internetowa: http://mdk.bielsko.pl/

https://www.facebook.com/mdkbielsko/
Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała