Książki

Marek Kamiński: Moje bieguny. Dzienniki z wypraw

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

spotkanie autorskie i promocja książki

To III wydanie bestsellera z 1998 roku ukazującego codzienne zmagania człowieka z trudnym środowiskiem, zmęczeniem i pojawiającym się zwątpieniem. Powtarzane jak refren czynności, rutyna drogi, liczenie do tysiąca - krok po kroku, by zająć myśli i nie zwracać uwagi na odmrożenia, otarcia czy bolące gardło pozwalają naprawdę wczuć się w sytuację autora. Jednocześnie subtelne zmiany, niuanse w stanie ducha i myśli pokazują, że największe znaczenie w zdobywaniu swoich biegunów ma właśnie to, co dzieje się w naszej głowie i sposób, w jaki reagujemy na napotykające nas zdarzenia. 

Zdobycie trzeciego bieguna - wyprawa z Kaliningradu do Santiago w 2015 roku, jej szlak wiódł nie tylko bezdrożami, ale również arteriami europejskich miast - wiązało się natomiast z głęboką refleksją człowieka, który jako już naprawdę dorosły - mąż i ojciec - postanowił udać się na najdłuższą, liczącą 4000 kilometrów wyprawę, odnajdując w trudach drogi nowe znaczenia duchowe, by na jej końcu spotkać nowego, lepszego Marka.  

Książa jest wspaniałym smakołykiem czytelniczym - opowieść wciąga jak kryminał i urzeka bezpretensjonalnością, spokojną erudycją, odniesieniami do muzyki, literatury i filozofii

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała