Marcin Mieszczak, Jakub Krzyżański; 100 najodważniejszych polskich piosenek Na zdjęciu plakat zapowiadający książkę
Książki

Marcin Mieszczak, Jakub Krzyżański; 100 najodważniejszych polskich piosenek

  •  #muzykajestwazna
  •  Wstęp: wg cennika

W czerwcu odbyła się premiera książki Marcina Mieszczaka i Jakuba Krzyżańskiego 100 najodważniejszych polskich piosenek. To świeże i oryginalne spojrzenie na historię polskiej muzyki. Do książki dodana jest płyta z premierowym utworem nagranym specjalnie na tę okazję.

Świeże spojrzenie
- Zależało nam na świeżym podejściu do bogatej historii polskiej muzyki. Dlatego soczewką wyboru poszczególnych piosenek była odwaga. Szukaliśmy piosenek ważnych, ale zarazem odważnych pod kątem treści, przekazu czy formy - opowiada Marcin Mieszczak.

- Nie chcieliśmy ograniczać się ani do jednego gatunku, ani do czasu powstania, ani do tematyki. Dlatego na jednej scenie naszej książki czytelnik znajdzie i Brygadę Kryzys i Liroya. Na kolejnych stronach jest Breakout, Mata, Kat, Armia, 2 plus 1 i dziesiątki innych artystów - dopowiada Jakub Krzyżański.

440 stron zaskakujących historii
Na 440 stronach książki pełno jest zaskakujących anegdot, historii czy wypowiedzi muzyków. Autorzy rozmawiali z twórcami, a także przebrnęli przez setki publikacji, wywiadów czy filmów, aby w jak największym stopniu uchwycić istotę każdej z piosenek.

Piosenka #muzykajestwazna promuje książkę 
Specjalnie na tę okazję została nagrana piosenka #muzykajestwazna w gdańskim studiu Custom34. Brawurowo zaśpiewany przez Patrycję Golę utwór to intrygujące połączenie rocka, soulu, a nawet gospel. Za jego aranżację odpowiedzialny jest znakomity perkusista i twórca klubu płytowego AC Records Adam Czerwiński. Płyta z piosenką dodana jest do każdej książki. Ukazał się także limitowany, ręcznie numerowany singiel winylowy w kolorze white clear (w sprzedaży tylko 200 egzemplarzy, pozostałe 100 wydawnictwo zachowuje do celów promocyjnych).

Piosenkę można posłuchać na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=UZAqWdmf8-Y

Książka jest także w wersji elektronicznej. Dodatkowe informacje oraz możliwość zakupu książki na stronie projektu: muzykajestwazna.pl

Patronat medialny nad wydawnictwem: Antyradio oraz portal Psychosonoda. Partnerzy wydania: XDiSC, AC Records, e-words, Nessi Sportswear i Oficyna Krystyna Igras.

wydawnictwo: #muzykajestwazna oraz Oficyna wydawnicza Krystyna Igras

organizator
#muzykajestwazna
, 43-300 Bielsko-Biała
mail: zamowienia@muzykajestwazna.pl   strona internetowa: https://muzykajestwazna.pl/


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała