Marcin Majcherek: Bassic chill Na zdjęciu plakat
Muzyka

Marcin Majcherek: Bassic chill

  •  Galeria Wzgórze
    ul. Wzgórze 4
  •  Wstęp: wrzut do kapelusza

Bassic chill to projekt Marcina Majcherka, w którym tworzy muzykę chill-jazzową, czego owocem jest wydana w 2022 roku płyta WITHIN.

Marcin Majcherek

Urodzony w 1998 roku polski multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2022 roku wydał debiutancką płytę, na której zagościli m. in. Piotr Żaczek, Marcin Górny oraz Marta Wajdzik.

Udziela się również jako basista w zespołach Blush!, Laina, zespole Natalii Sikory (zwyciężczyni 2. edycji The Voice of Poland) oraz Kamili Krawczyk, a oprócz tego działa jako muzyk sesyjny.

WITHIN jest podróżą do wnętrza autora. To płyta będąca spokojną odpowiedzią na burzliwe czasy. Większość kompozycji jest instrumentalna, lecz są również utwory z pięknymi tekstami, poruszającymi bardzo istotne i aktualne tematy. Album jest bardzo różnorodny stylistycznie: od utworów bardzo rytmicznych do zupełnie ambientowych.

Autor określa swój styl chill-jazzem. Bardzo ważnym aspektem tworzenia była improwizacja, która pozwoliła artyście na najczystszą formę ekspresji.

Podczas koncertu artysta improwizuje, tworzy utwory w czasie rzeczywistym z użyciem instrumentu oraz efektów gitarowych. Oznacza to tym samym, że każdy występ jest niepowtarzalny. Łączy je jednak klimat, dzięki któremu można wypocząć, zrelaksować się, być może nawet medytować. Muzyka bassic chill daje szansę zagłębienia się w świat ciekawych brzmień, nieoczywistych dźwięków, pięknych fraz i melodii lub znalezienia czasu na refleksję przy spokojnym akompaniamencie.

organizator
Galeria Wzgórze
ul. Wzgórze 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 502077836
mail: kukiola@bielitz.pl   strona internetowa: www.bielitz.pl

czynne całą dobę
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała