Malarstwo i piękno Na zdjęciu plakat wystawy
Książki

Malarstwo i piękno

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Wystawa artystów nieprofesjonalnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Myślimy malarstwo i w naszych umysłach pojawiają się: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael. Myśląc piękno, widzimy oczyma wyobraźni obrazy Boznańskiej, Wyspiańskiego, Fałata… naszego Pana prof. Ernesta Zawady. Tworzymy piękno, malując. Równocześnie przenosimy na płótno zjawiska, które nas inspirują, zachwycają.

Malarstwo i piękno wprowadziło nas w krąg sztuk wyzwolonych. Tworzymy piękne obrazy wieloma technikami, które doskonalimy, pracując w zespole razem na zajęciach plastycznych pod kierunkiem Pana prof. Ernesta Zawady.

Pięknem i malarstwem wypełniamy przestrzeń i czas naszego życia, wypełniamy przestrzeń naszych domów; czas, który mamy na skupienie się nad naszym płótnem, używając farb, pasteli, pędzli.

Tworzymy wystawy naszych prac, naszych dzieł malarskich.

Jesteśmy w zespole bardzo aktywnym twórczo, wzajemnie się inspirujemy, aktywizujemy do podjęcia tworzenia nowych prac w ulubionych technikach, rozwijamy nasze nowe możliwości. Ciągle mamy zapał i pasję do malowania, do uwidaczniania piękna, które rodzi się w naszych umysłach.

Malując, chcemy pokazać piękno, które nas otacza w naszym świecie, w przyrodzie, w twarzach, w naszych mikrokosmosach. 

Ponieważ istniejemy, dajemy z siebie światu to, co mamy najlepszego, to, co teraz pojawia się spod naszych pędzli, malując farbami, piórkiem czy pastelami na naszych podobraziach. W naszym Zespole Plastycznym realizujemy piękną stronę życia.

Halina Klimczyk-Gawęda

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała