Książnica Beskidzka, fot. Paweł Sowa Na zdjęciu Książnica Beskidzka
Książki

Litera w obrazie

  •  Książnica Beskidzka
    ul. Słowackiego 17a
  • Wstęp wolny

Na ekspozycję składają się prace członków Pracowni Sztuk Pięknych, skupiającej malarzy nieprofesjonalnych z Bielska-Białej i całego regionu. Pracownia działa już 20 lat i ma w dorobku wiele wystaw. Opiekunem artystycznym jest dr hab. Krzysztof Dadak.

- Dwie umiejętności: czytanie i postrzeganie (…) wyznaczają pole badawcze niniejszej wystawy. Celem jest poszukiwanie cech wspólnych, występujących na styku obu tych doświadczeń, harmonizowanie lub kontrastowanie obrazu i słowa w celu uzyskania spójności formalnej i treściowej. Pracom malarskim, w których występuje: słowo, litera lub tekst, mogą towarzyszyć bardzo różne indywidualne przesłania i motywacje, obrazy te nie muszą przekazywać jednoznacznych informacji – na podobieństwo plakatu, mogą przybierać formę osobistych notatek lub kompozycji lirycznej – dr hab. Krzysztof Dadak o wystawie.

organizator
Książnica Beskidzka
ul. Słowackiego 17a, Bielsko-Biała
tel. 338228221
mail: biblioteka@mail.um.bielsko.pl   strona internetowa: ksiaznica.bielsko.pl

KB proponuje udział w zajęciach licznych klubów czytelniczych, klubów dyskusyjnych, klubu filmowego i w cyklicznych zajęciach organizowanych w gmachu głównym książnicy i jej filiach. Wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Książnicę Beskidzką jest bezpłatny.

Wydarzenia    

Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała