Leszek Błażyński: Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego na zdjęciu okładka książki Leszek Błażyński: Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego
Książki

Leszek Błażyński: Pięści anioła. Walka o złoto Zbigniewa Pietrzykowskiego

  •  Ringier Axel Springer Polska
  •  Wstęp: głosowanie on-line

Do końca stycznia można głosować na Sportową Książkę Roku. W tym roku to plebiscyt wyjątkowy, ponieważ wśród publikacji zgłoszonych do tego tytułu znalazła się książka o znanym bielszczaninie – pięściarzu Zbigniewie Pietrzykowskim. To Pięści anioła autorstwa Leszka Błażyńskiego.

Aby oddać głos na Sportową Książkę Roku, wystarczy wejść na stronę internetową: http://plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/glosowanie-polskie, wybrać tytuł i kliknąć przycisk zagłosuj po rozwinięciu menu z opisem publikacji. Głosy można oddawać do 31 stycznia 2021 r., do godziny 20.00. Wyniki zostaną opublikowane 15 lutego br.

Zbigniew Pietrzykowski był fenomenalnym pięściarzem, trzykrotnym medalistą olimpijskim, czterokrotnym mistrzem Europy. Pięści anioła to pierwsza biografia najlepszego w dziejach polskiego boksu zawodnika, o którym krążyły legendy. Jedna z nich opowiada, że papież Jan Paweł II bardziej nalegał na spotkanie ze Zbigniewem Pietrzykowskim niż sam pięściarz na wizytę u Ojca Świętego. Do dzisiaj Amerykanie wspominają o Zigzym, a Australijczycy przylecieli specjalnie do Bielska-Białej, aby opowiedział im o słynnym starciu z Muhammadem Alim, który w 1960 roku nazywał się jeszcze Cassius Clay. The Greatest nie zapomniał o walecznym Polaku i pod koniec lat 70. obdarował go złotem.

Zbigniew Pietrzykowski jest jednym z symboli Bielska-Białej. Przez prawie całe życie mieszkał w naszym mieście, reprezentował barwy bielskiego klubu, odnosił tutaj wielkie sukcesy, nigdy nie przegrał w meczu ligowym i zawsze godnie promował miasto na świecie.

organizator
Ringier Axel Springer Polska
, Warszawa strona internetowa: https://www.ringieraxelspringer.pl/


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała