Lecter, Morhana, Skogsalver, Ennorath Na zdjęciu plakat koncertu
Muzyka

Lecter, Morhana, Skogsalver, Ennorath

  •  RudeBoy
    ul. 1 Maja 20
  •  Wstęp: 40, 30 zł

LECT3R
Muzyka, którą tworzymy to połączenie ciężkich gitar walących z głośników jak Tyler Durden w Fight Club, basu przypominającego to uczucie w żołądku, gdy rozmawiasz z doktorem Lecterem, bębnów i elektroniki rodem z popieprzonego umysłu Jokera i spinającego wszystko wokalu opowiadającego emocje, które mogły być udziałem tych postaci.
LECT3R powstawał w głowach kilku osób na przestrzeni trzech lat by ostatecznie ukształtować się na początku 2018 wraz z dojściem Grzegorza Tusznio na drugiej gitarze. Rok wcześniej do zespołu dołączyła Paulina Niedośpiał dodając do mrocznego już miksu pomysłów swój wyrazisty wokal i mroczne teksty. Wcześniej LECT3R koncertował z Jakubem Barem, który użyczał zespołowi głosu przez rok, zanim zdecydował się opuścić Kraków. Od początku w zespole udzielali się Jurek Pater na gitarze, Przemek Nedrud na bębnach i Grzegorz Zborowski na basie. W 2019 Paulina opuściła skład, by zająć się swoim życiem osobistym, jednak po niecałym roku zdała sobie sprawę, że nie jest ono pełne bez grania i wróciła nagrywając na powitanie wokal do naszego najnowszego singla - Party Killer.
Party Killer: youtu.be/s_4d67zocCg
Facebook: www.facebook.com/Lect3r.band
Instagram: www.instagram.com/lecterband

MORHANA
Morhana jest zespołem, który łączy melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych na surowym fundamencie metalu. Inspiracją dla zespołu jest szeroko pojęty folklor - ten rodzimy, ale również kultura irlandzka, bretońska czy skandynawska. W tekstach często pojawiają się bohaterowie mitów rodzimowierczych, bogowie skandynawskich sag, potwory z legend, transcendentalizm. Ta tematyka bywa czasem przełamywana utworami typu drinking songs, które są dobrą odskocznią dla poważnych tematów podejmowanych przez zespół. Mnogość inspiracji sprawia, że muzyka Morhany jest zróżnicowana.
W 2015 roku zespół wydał swój pierwszy album When the Earth Was Forged, a w najbliższym czasie ukaże się kolejny krążek, z którego pochodzi singiel Queen of Torment.
Queen of Torment: youtu.be/5b229aAv-CU
Facebook: www.facebook.com/morhanaofficial
Instagram: www.instagram.com/morhana_official

SKOGSALVER
Skogsalver to krakowski projekt prezentujący cinematic dark folk. Twórczość Skogsalver wypełniona jest podniosłymi orkiestracjami, elementami folku, ale także elficko-agresywnymi wokalami w języku szwedzkim. W swojej muzyce wykorzystują wiele nieoczywistych instrumentów, takich jak poroże jelenia, łuk czy tank drum. Do tej pory światło dzienne ujrzały dwa single - Fimbulvintern oraz Midg?rdsormen, które są zapowiedzią nadchodzącego Svarens Tid,  albumu zakorzenionego w nordyckich mitach i podaniach, prowadzącego słuchacza do powrotu Baldura.
Fimbulvintern: youtu.be/o4d9kYsH-VE
Facebook: www.facebook.com/Skogsalver
Instagram: instagram.com/skogsalver

ENNORATH
Krakowski zespół Ennorath powstał w 2010 roku i od razu przystąpił do tworzenia własnych utworów i ukierunkowywania swojej muzyki. Przechodząc z pierwotnej koncepcji gothic metalu, gdzie głównym założeniem miał być czysty, damski wokal, uzupełniany growlami i tłem symfonicznym, zespół obrał kierunek grania deathowego, z elementami industrialno-symfonicznymi, czego efektem jest debiutancki krążek pt. Arcans of Modern Hero, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu zespół prezentował się na koncertach promując pierwszy album i przechodząc do prac nad kolejnym, zostając już stricte przy podkładach industrialnych. W 2018 roku formacja Ennorath zarejestrowała materiał do płyty The Virtuous Villainy, która po czasie poszukiwań wydawcy i pracach realizatorskich, ukazała się w sieci 15.04.2021, pod wydawnictwem Szataniec.pl. Od tego czasu członkowie promują swój materiał w sieci, oraz dążą do zaprezentowania się szerszej publiczności w całej Polsce. Zespół w przeszłości zagrał kilkanaście koncertów, m.in z takimi zespołami jak: Thy Disease, In Vain, Hunter, Sadist, Saratan, Deadpoint czy Materia.
Nano Soul Theory: youtu.be/q2MmWCPpu0o
Facebook: www.facebook.com/EnnorathPoland
Instagram: instagram.com/ennorathpoland

organizator
RudeBoy
ul. 1 Maja 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 602177255
mail: kontakt@rudeboyclub.pl   strona internetowa: www.rudeboyclub.pl


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała