Lech i Czech, czyli co sądzą o sobie sąsiedzi zza miedzy
Książki

Lech i Czech, czyli co sądzą o sobie sąsiedzi zza miedzy

  •  Filia Książnicy Beskidzkiej na Złotych Łanach
    ul. Jutrzenki 20
  • Wstęp wolny

Od 7 stycznia w Czeskim Centrum Informacji i Edukacji mieszczącym się w Filii Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Złote Łany można zwiedzać wystawę pt. Lech i Czech, czyli co sądzą o sobie sąsiedzi zza miedzy. Wystawa pochodzi ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu. Autorem scenariusza jest Beata Stępniak, za opracowanie graficzne odpowiada Magdalena Mączyńska.
Ekspozycja przybliża utrwalone i istniejące w kulturze stereotypy narodowe Czecha i Polaka, a także ukazuje Czechów oczami Polaków i Polaków oczami Czechów.
Dzięki ekspozycji mamy okazję zapoznać się ze spojrzeniem obu państw na siebie nawzajem – dawniej i dziś, dostrzec aspekty, które nas łączą, ale i też dzielą, z anegdotami, jak również z nieporozumieniami językowymi, które mogą napotkać Czesi i Polacy. W powszechnej opinii język czeski brzmi dla Polaków śmiesznie, a jak odbierają nasz język Czesi? Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do zwiedzania wystawy w Czeskim Centrum Informacji i Edukacji.
Wystawa czynna do 31 stycznia. 

organizator
Filia Książnicy Beskidzkiej na Złotych Łanach
ul. Jutrzenki 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. 338162904
mail: zlotelany@ksiaznica.bielsko.pl  


Bielsko-Biała logo
Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

pl. Ratuszowy 6, pok. 232, 233
43-300 Bielsko-Biała