L.A.S., fot. Marta Pruska Na zdjęciu L.A.S
Muzyka

L.A.S. Zawieszony: Upadek

  •  Spirala Cafe
    Przechód 1
  •  Wstęp: datki dla artysty do kapelusza

L.A.S. to Lachowicz Audio System. Jacek Lachowicz - kompozytor, producent, klawiszowiec, a w przypadku L.A.S. także wokalista - uruchomił ten szyld płytą Szum z 2014 r. Kolejny album Mieszany ukazał się 2017 r.  W 2021 r. wydał epkę Upadek EP, na której znajdują się utwory - Upadek, Kiedy kłamiesz, Ogon i Już. Szybko znalazły się na wielu playlistach rozgłośni radiowych.

Brzmieniowo L.A.S. rozwija mocno elektroniczny klimat, wręcz taneczny, zaś tekstowo eksploruje obszary związane z umieszczeniem człowieka/bohatera w środowisku/przyrodzie.

Materiał, który prezentuje na koncertach L.A.S. Zawieszony, miał swoją premierę sierpniu 2022r. na festiwalu Klangor. Jest eksperymentem brzmieniowym jeśli chodzi o L.A.S. To powrót do początku, harmonii, głównie utwory instrumentalne, na fortepian solo z delikatnym preparowaniem. Pomysł na taką płytę pojawił się podczas pandemii w 2020 r., kiedy doszło do lockdownu.

- Siedziałem w domu i dużo improwizowałem na pianinie...pomysły same przychodziły do głowy. Wyszedłem jednak od utworów/pomysłów sprzed 20 lat. Stworzył się pewien pomost czasowy pomiędzy tym co już miałem, a tym co zacząłem wymyślać na świeżo. Zawsze chciałem nagrać płytę ambientowo - minimalną i teraz to się wydarza... – mówi artysta.

Jacek Lachowicz  współpracował z następującymi zespołami/artystami: Ścianka,Lenny Valentino, Kobiety, Tymon Tymański, Smolik, Krzysztof Krawczyk, Ania Dąbrowska, Olek Klepacz, Kortez.

Współpracował też z reżyserami takimi, jak: Jan Komasa, Anna Kazejak, Maciej Migas, Wojtek Smarzowski, Tom Koliński.

Social media

https://www.facebook.com/lasek05/

https://www.instagram.com/laslachowicz/

https://open.spotify.com/artist/5jBhyt1RdF0idCd7Y59ujs

organizator
Spirala Cafe
Przechód 1, 43-300 Bielsko-Biała


Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała