Kuchnia Społeczna  Na zdjęciu logo fundacji
Rozmaitości

Kuchnia Społeczna

  •  Przestrzeń Wolności
    plac Wolności
  •  Wstęp: 20 zł albo przyniesienie roślinnego dania

Kuchnia społeczna to impreza cykliczna, której idea polega na dzieleniu się roślinnym jedzeniem. Wydarzenie polega na wymianie przepisami na wegańskie potrawy. Są dwie opcje - albo przynosisz potrawę z opisem składników na wspólny stół albo wrzucasz do puszki 20 zł. W obu wariantach częstujesz się wszystkim, na co masz ochotę.

27 kwietnia o godz. 16.00 Kuchnia Spoełczna zbiera na 4. Bielski Marsz Równości.
W tym roku już po raz czwarty Bielsko-Biała stanie się najbardziej kolorowym miastem Polski. Podczas Kuchni Społecznej będzie okazja do porozmawiania o organizacji masrzu, posłuchania o minionych marszach oraz zadania . Wszystkie środki zebrane 27 kwietnia zostaną przekazane na organizację Bielskiego Marszu Równości.

25 maja o godz. 16.00 Kuchnia Społeczna dla Las Wokół Miast

Inicjatywa Las Wokół Miast domaga się, aby górskie lasy wokół Bielska-Białej i sąsiadujących miejscowości zostały uznane za obszary o wyjątkowym znaczeniu przyrodniczym i społecznym oraz aby zaprzestano planowej gospodarki leśnej mającej na celu wycinkę drzew.

Beskid Śląski i Mały to obszary o zróżnicowanej szacie roślinnej, które porastają stoki dostępnych szczytów, obfitujące w wąwozy, źródła i strumienie. Ich niepodważalne wartości przyrodnicze są potwierdzone przez istniejące formy ochrony przyrody, takie jak parki krajobrazowe, Obszary Natura 2000, rezerwaty oraz specjalne statusy lasów chroniących zasoby wodne, glebę oraz miasta.

Te unikalne walory sprawiają, że obszar ten przyciąga ludzi pragnących kontaktu z naturą, a Bielsko-Biała, będąca częściowo miastem górskim, oferuje możliwość życia w symbiozie z przyrodą.

organizator
Przestrzeń Wolności
plac Wolności, 43-300 Bielsko-Biała strona internetowa: https://www.terazulica.com/


Wydarzenia    

Pełna Kultura
Bielski Magazyn Aktualności

ul. ks. Stanisława Stojałowskiego 32
I piętro, pokoje 103 i 105
43-300 Bielsko-Biała